Klub přátel dětí a školy

zs-stitna-2011-den-matek-kd-stitna-23-uvod Sdružení „Klub přátel dětí a školy při ZŠ Štítná nad Vláří″ (KPDŠ) je dobrovolným sdružením rodičů, zákonných zástupců dětí a všech, kteří  se zajímají o výchovu dětí a mládeže, o práci školy a dalších výchovných zařízení. Klub vznikl po ukončení činnosti bývalého SRPŠ v září 1991. Činnost KPDŠ se řídí stanovami schválenými MVČR. Majetek KPDŠ tvoří členské příspěvky, dary a výnosy z akcí pořádaných radou.

Orgánem klubu je rada rodičů školy, složená z volených zástupců jednotlivých tříd. Rada se schází nejméně čtyřikrát ročně. V čele rady je volený předseda – v současnosti Petra Matúšů Dulková. Všechny dokumenty jsou uloženy u Jitky Tkadlecové (zástupce ředitele), která má rovněž na starosti spolupráci sdružení KPDŠ a školy.

Práce KPDŠ je zaměřena na koordinaci a sjednocování výchovného působení rodiny, školy a dalších výchovných institucí a na účinnou a dobrovolnou pomoc škole při plnění jejího poslání.

Mezi akce, které KPDŠ tradičně pořádá je:

• Rodičovský ples Klub přátel dětí a školy
  • pomoc při organizaci oslavy Svátku matek a Dne dětí
  • úhrada cestovného dětí na různé soutěže
  • zajišťování cen na sportovních a vědomostních soutěžích
  • příspěvek na pobyt dětí ve Fryštáku a na lyžařský výcvikový kurz
  • příspěvky na vybavení ŠD
  • pomoc při realizaci různých projektů.
Program jednání výboru KPDŠ dne 4. 10. 2018.

1. volba předsedy a pokladníka
  • Předsedou byla jednohlasně zvolena paní Petra Matúšů Dulková
  • Pokladníkem byla jednohlasně zvolena paní Michaela Machučová
2. projednání plánu činnosti na školní rok 2018/2019
3. rozbor hospodaření za školní rok 2017/2018
4. projednání výše ročního příspěvku
  • jednohlasně byl schválen roční příspěvek ve výši 300,– Kč/nejstarší dítě v rodině
5. Seznámení s organizací školního roku 2018/2019
6. Návrh kandidátů do školské rady
stránka „Klub přátel dětí a školy” již byla zobrazena 6370x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

PRO RODIČE BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

Na začátek školního roku svému prvňáčkovi  připravte:

• aktovku, pouzdro
  •  červenomodrou tužku, gumu, ořezávátko
  •  pastelky  PROGRESSA (malé), lepidlo, halenu do VV, hadřík
  • zásobník na písmena, tabulku na skládání písmen, plastový obal na eurofólie  A4 (s drukem)
  • 2 průhledné fólie  A4, 1 průhlednou fólii A5
  • malý ručník, plátěný ubrousek pod svačinku,
  • cvičební úbor – cvičky, bílé tričko, ponožky, kraťasy  (vše v plátěném  pytlíku a podepsané)
  • přezůvky, pytlík na přezůvky (podepsané)
  •  4 obaly A5 na sešity, 3 obaly A4 na pracovní sešity, 1obal A4 (na šířku)   -  obaly stačí  až v září

Pro vaše dítě jsme objednali: