Klub přátel dětí a školy

zs-stitna-2011-den-matek-kd-stitna-23-uvod Sdružení „Klub přátel dětí a školy při ZŠ Štítná nad Vláří″ (KPDŠ) je dobrovolným sdružením rodičů, zákonných zástupců dětí a všech, kteří  se zajímají o výchovu dětí a mládeže, o práci školy a dalších výchovných zařízení. Klub vznikl po ukončení činnosti bývalého SRPŠ v září 1991. Činnost KPDŠ se řídí stanovami schválenými MVČR. Majetek KPDŠ tvoří členské příspěvky, dary a výnosy z akcí pořádaných radou.

Orgánem klubu je rada rodičů školy, složená z volených zástupců jednotlivých tříd. Rada se schází nejméně čtyřikrát ročně. V čele rady je volený předseda – v současnosti Petra Matúšů Dulková. Všechny dokumenty jsou uloženy u Jitky Tkadlecové (zástupce ředitele), která má rovněž na starosti spolupráci sdružení KPDŠ a školy.

Práce KPDŠ je zaměřena na koordinaci a sjednocování výchovného působení rodiny, školy a dalších výchovných institucí a na účinnou a dobrovolnou pomoc škole při plnění jejího poslání.

Mezi akce, které KPDŠ tradičně pořádá je:

• Rodičovský ples Klub přátel dětí a školy
  • pomoc při organizaci oslavy Svátku matek a Dne dětí
  • úhrada cestovného dětí na různé soutěže
  • zajišťování cen na sportovních a vědomostních soutěžích
  • příspěvek na pobyt dětí ve Fryštáku a na lyžařský výcvikový kurz
  • příspěvky na vybavení ŠD
  • pomoc při realizaci různých projektů.
Program jednání výboru KPDŠ dne 4. 10. 20181.

1. volba předsedy a pokladníka
  • Předsedou byla jednohlasně zvolena paní Petra Matúšů Dulková
  • Pokladníkem byla jednohlasně zvolena paní Michaela Machučová
2. projednání plánu činnosti na školní rok 2018/2019