Projekt: Comenius I.

zs-stitna-2009-projekt-comenius-spanelsko-02-uvod Období práce na projektu: 11/2007 – 7/2009

– koordinátorka projektu – Mgr. Pavla Růžičková

Jeden z dalších školní projektů Comenius (partnerství škol) nabídl našim studentům a učitelům možnost pracovat společně na tématech, o která se zajímáme. Tento projekt s podnázvem „Tradice v proměnách času” měl také za úkol pomoci studentům a učitelům získávat a zlepšovat si dovednosti v týmové práci, společenských vztazích, plánování projektových aktivit a používání ICT (informačních a komunikačních technologií).

Téma projektu, na kterém školy společně po dobu dvou let pracovaly, záviselo zcela na vzájemné dohodě. Předností tohoto projektu bylo  setkávání žáků a vyučujících z jednotlivých zemí a poznávání jejich kulturních zvyklostí. Naše škola se věnovala velikonočním tradicím v programu „Tradice v proměnách času – Tradition Trough Time”.

Školy zapojené do projektu Comenius I.:

(zobrazit na maps.google.com)

• Česká republika – Štítná nad Vláří
  • Finsko – Kuopio
  • Německo – Düren
  • Španělsko – Tobarra–Albacete

Průběh projektu:

místo: Německo – Düren (11/2007)

První setkání všech zúčastněných škol v tomto projektu proběhlo u našich sousedů v Německu, v termínu 19. – 23.11.2007. Každá ze škol zde vyslala dva vyučující a čtyři žáky, ti bydleli v rodinách tamější žáků.

místo: Finsko – Kuopio (2/2008)

Začátkem měsíce února žáci spolu s učiteli naší základní školy Gabry a Málinky navštívila partnerskou školu ve městě Kuopio ve Finsku.

místo: Česká republika – Štítná nad Vláří (10/2008)

Ve dnech od 20. do 23. října 2008 naši základní školu ve Štítné nad Vláří navštívili kolegové ze zemí Německo, Finsko a Španělsko. Naše škola se v tomto projektu věnovala velikonočním tradicím. Snažili jsme se tak našim hostům ukázat formou dílniček co nejvíce z místní kultury. Měli možnost vyzkoušet si čtyři techniky zdobení vajíček (vyškrabávání, batikování, drátkování a barvení v cibulové slupce), dále zdobení velikonočních perníčků, pletení tatarů a výrobu velikonočních přáníček. Na stole nechyběl ani velikonoční beránek. Byli jsme překvapeni, s jakým nadšením a šikovností si vše zkoušeli a jak se radovali ze svých vlastních výtvorů.

místo: Španělsko – Tobarra–Albacete (4/2009)

V rámci projektu Comenius jsem také navštívili Španělsko, město Tobarra. Měli jsme možnost podívat se do několika místních škol, popovídat si s pedagogy a vyměnit si zkušenosti. Navštívili jsme také Institut vzdělávání v krajském městě Albacete. Byli jsme zde seznámeni s novým vzdělávacím programem školského systému Španělska, který se v mnohém podobá našemu ŠVP (Školní vzdělávací program).

stránka „Projekt: Comenius I.” již byla zobrazena 4094x

Na začátek školního roku svému prvňáčkovi  připravte:

• aktovku, pouzdro
  •  červenomodrou tužku, gumu, ořezávátko
  •  pastelky  PROGRESSA ( malé),  lepidlo, halenu do VV, hadřík
  • zásobník na písmena, tabulku na skládání písmen, plastový obal na eurofólie  A4 ( s drukem), 2 průhledné fólie  A4,  1 průhlednou fólii  A5
  • malý ručník, plátěný ubrousek pod svačinku,
  • cvičební úbor – cvičky, bílé tričko, ponožky, kraťasy  (vše v plátěném  pytlíku a podepsané),
  • přezůvky, pytlík na přezůvky  ( podepsané )
  • 4 obaly A5 na sešity, 3 obaly A4 na pracovní sešity, 1 obal A4 (na šířku)  – obaly stačí  až v září

Pro vaše dítě do 1. třídy  jsme objednali :

• sešity, notýsek, archivační box, výkresy, náčrtníkový  papír, složku  barevných papírů, závěsný pytlík na lavici, 1 trojhrannou tužku, tabulku a fix, trojhrannou tužku, nůžky, kelímek na vodu, voskovky, pastelky, vodové barvy, modelovací  hmotu, štětec č. 8 a 12
  • hodnotu nad 200 Kč uhradíte v září 2018
Poslední týden v srpnu si můžete ve škole vyzvednout čip na vstup do školy a objednávky obědů. Podrobnosti upřesníme.