Projekt: Comenius II.

Období práce na projektu: 2009 – 2011

– koordinátorka projektu – Mgr. Pavla Růžičková

Tento projekt navazuje předchozí úspěchy projektu Comenius I. (partnerství škol), Nový program Comenius II., který trvá dva roky. Téma druhé řady projektu je: „Pohádky, pověsti a hry dětí v minulosti a současnosti”.

Školy mají za úkol seznámit ostatní účastníky se starodávnou a novodobou pohádkou své země. Dále se školy dohodly, že společně vytvoří příběh – pohádku, ve které budou vystupovat pohádkové bytosti, které si každá země zvolí sama. Pohádka bude inspirovaná dětskou představivostí a naši hrdiné postupně procestují země všech partnerů projektu. Společná práce bude vytištěna v malé knížce a ilustrace vytvoří děti. Věříme, že vše společně s úspěchem zvládneme a budeme mít radost z vytvoření naší „mezinárodní″ pohádky, která nenásilnou a hravou formou seznámí všechny účastníky projektu s pohádkovým světem Finska, Turecka, Španělska a Česka.

Školy zapojené do projektu Comenius II.:

(zobrazit na maps.google.com)

• Česká republika – Štítná nad Vláří
  • Finsko – Kuopio
  • Španělsko – mateřská škola
  • Turecko – Polatlı/Ankara

Průběh projektu:

místo: Turecko – Polatlı/Ankara (10/2009)

místo: Česká republika – Štítná nad Vláří (4/2010)

místo: Finsko – Kuopio(9/2010)

místo: Španělsko – Tobarra, mateřská škola (6/2011)

stránka „Projekt: Comenius II.” již byla zobrazena 4136x

Na začátek školního roku svému prvňáčkovi  připravte:

• aktovku, pouzdro
  •  červenomodrou tužku, gumu, ořezávátko
  •  pastelky  PROGRESSA ( malé),  lepidlo, halenu do VV, hadřík
  • zásobník na písmena, tabulku na skládání písmen, plastový obal na eurofólie  A4 ( s drukem), 2 průhledné fólie  A4,  1 průhlednou fólii  A5
  • malý ručník, plátěný ubrousek pod svačinku,
  • cvičební úbor – cvičky, bílé tričko, ponožky, kraťasy  (vše v plátěném  pytlíku a podepsané),
  • přezůvky, pytlík na přezůvky  ( podepsané )
  • 4 obaly A5 na sešity, 3 obaly A4 na pracovní sešity, 1 obal A4 (na šířku)  – obaly stačí  až v září

Pro vaše dítě do 1. třídy  jsme objednali :

• sešity, notýsek, archivační box, výkresy, náčrtníkový  papír, složku  barevných papírů, závěsný pytlík na lavici, 1 trojhrannou tužku, tabulku a fix, trojhrannou tužku, nůžky, kelímek na vodu, voskovky, pastelky, vodové barvy, modelovací  hmotu, štětec č. 8 a 12
  • hodnotu nad 200 Kč uhradíte v září 2018
Poslední týden v srpnu si můžete ve škole vyzvednout čip na vstup do školy a objednávky obědů. Podrobnosti upřesníme.