Projekt: Mléko do škol

Období práce na projektu: od 1. 9. 2017

– název projektu: Mléko do škol

Popis projektu: Žáci 1. i 2.stupně dostávají každý druhý pátek v měsíci neochucené mléčné výrobky.

Průběh projektu:

Cílem projektu Mléko do škol je podpora zdravé výživy a zvýšení spotřeby mléka a mléčných výrobků. Tento projekt je určen žákům základních a středních škol, včetně přípravných tříd základních škol nebo přípravného stupně základních škol speciálních.

Minimální počet dodávek produktu, konkrétně konzumního mléka a jeho variant se sníženým obsahem laktózy byl ve smyslu § 2 odst. 1 písm. c) nařízení vlády za každý měsíc školního roku 2017/2018 stanoven na 2 dodávky měsíčně.

V České republice tento projekt zastřešuje Státní zemědělský a intervenční fond (SZIF), spadající pod Ministerstvo zemědělství, ve spolupráci s tzv. schválenými žadateli, resp. dodavateli mléka a mléčných výrobků do škol. Dodavatelem mléčných výrobků pro naši školu je JAVORNÍK – CZ s.r.o., Štítná nad Vláří.

stránka „Projekt: Mléko do škol” již byla zobrazena 228x

Výskyt vší

Protože se u dětí vyskytují vši, prosíme rodiče, aby dětem důkladně zkontrolovali vlasy. V případě výskytu vší ponechejte své dítě doma a důsledně používejte přípravky na vyhubení vší.

Zápis žáků do 1. ročníku

se bude konat ve čtvrtek 19. 4. 2018 od 13,30 do 16,00 v budově ZŠ.

Informace najdete na našich stránkách ve složce:

• Základní škola/Pro rodiče 1. ročníku
  • Základní škola/Dokumenty ke stažení/Zápis do 1. ročníku – zákonné normy