Projekt: Rozvoj čtenářství (výzva 56)

logolink-esf-opvk-orientacni-dny-frystakObdobí práce na projektu: 01.9.2015 – 31.12.2015

– název projektu: Rozvoj čtenářství, cizích jazyků ZŠ Gabry a Málinky

– operační program: Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Popis projektu: Projekt je zaměřen na podporu kurikulární reformy a výuku cizích jazyků

Průběh projektu:

Klíčová aktivita 1: Čtenářské dílny jako prostředek ke zkvalitnění čtenářství a čtenářské gramotnosti

• Učitelé vytvoří 8 různých tematických plánů Čtenářských dílen pro 2. – 9. ročník na celý školní rok 2015/2016. V průběhu projektu proběhne v každém ročníku nejméně 6 Čtenářských dílen ověřujících část doloženého tematického plánu.
  • Současně budou zajištěny materiální podmínky potřebné k realizaci Čtenářských dílen: povinný nákup nejméně 400 kusů knih v papírové podobě, odborná literatura a vhodné vzdělávací aktivity pro realizační tým.
Klíčová aktivita 2: Zahraniční jazykový kurz pro učitele
  • Krátkodobý intenzivní kurz v zahraničí v trvání nejméně 10 pracovních dnů.
stránka „Projekt: Rozvoj čtenářství (výzva 56)” již byla zobrazena 972x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 200 dětí, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

16.10.2017
Výskyt vší

Vážení rodiče, v naší škole vyskytly vši. Prosíme, abyste svým dětem i členům rodiny pečlivě prohlédli vlasy. V případě výskytu ošetřete vlasy přípravky PEDICUL HERMAL, DIFUSIL-H-FORTE, PARA-SIDOSE nebo PARANITJe třeba také vydezinfikovat hřebeny, kartáče, límce bund, čepice apod. Současně je nutné vyprat a vyžehlit ložní prádlo a textilie, které by mohly být zavšiveny.

Příspěvek KPDŠ

Výbor KPDŠ odhlasoval na své schůzi dne 5. 10. 2017 výběr příspěvku na nejstarší dítě v rodině ve výši 250,– Kč. Tento příspěvek se používá na akce pro žáky naší školy – vstupné a jízdné na kulturní akce, úhradu preventivních programů (R-Ego), nákup cen za různé soutěže, příspěvek na lyžařský výcvikový kurz. Děkujeme za úhradu.