Scio testy 2017/2018 - 9. ročník

- napsáno 20. prosince 2017 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

I v tomto školním roce si žáci 9. ročníku vyzkoušeli své znalosti z českého jazyka, matematiky, obecných studijních předpokladů, anglického a německého jazyka v národním testování SCIO. Se závěry jsme spokojeni – v českém jazyce byly výsledky našich dětí lepší než u 80% zúčastněných škol,  v matematice lepší než u 70% zúčastněných škol. Každý žák obdržel podrobné zhodnocení svých výsledků, které bude užitečné při výběru školy. Testy jsme hradili z finančních prostředků KPDŠ.

Vánoce ve školní družině 2017

- napsáno 20. prosince 2017 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová
img-4709-velka

Na úterý  19. 12. si vychovatelky ŠD připravily společně s dětmi vánoční besídku. Děti si  poslechly vánoční pohádku, povídaly si o Vánocích a vánočních zvycích. Ke sváteční atmosféře přispěla vůně perníčků a ovoce. Na závěr došlo k rozbalování dárků, které dětem přinesl Ježíšek.

Hana Bartošová

Plavání 5. ročník (2017)

- napsáno 18. prosince 2017 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-20171214-091145-1-velka

Ve čtvrtek 14. 12. 2017 zakončili závody plavecký výcvik žáci čtvrtého ročníku. Během výcviku se všichni zdokonalili v plavání a ukázali, že plavání je baví a je pro ně i  zábavou. Nejlepšími  plavci jsou Veronika Poláchová a Adam Petr Machuča.

Mgr. N. Hnaníčková

Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 200 dětí, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.