Družební setkání v Trenčíně

- napsáno 25. června 2019 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-3177-velka

V pátek 21. 6. navštívili všichni zaměstnanci školy družební školu Východná Trenčín. Přátelská setkání probíhají v Trenčíně nebo v naší škole každý druhý rok již od roku 2004. Po programu, který předvedly slovenské děti, jsme si prohlédli školu a nové hřiště. Určitě se budeme inspirovat vědeckým dnem, který probíhal v odborných pracovnách.

S lesy v lese o lese - 5. ročník

- napsáno 20. června 2019 v kategorii Exkurze-výlety autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-3143-velka

Žáci 5. ročníku se ve čtvrtek 20. 6. 2019 zúčastnili pod vedením pracovníků z Lesů České republiky zážitkového programu zaměřeného na prohlubování zájmu o les, na znalosti lesa a všeho živého v něm. Formou her si vyzkoušeli své znalosti o životě zvířat, stříleli ze vzduchovky, měřili výšku stromů, prošli se se zavázanýma očima bosky podél lana napnutého mezi stromy. Učili se les vnímat všemi smysly. Cílem se stala Grófová louka, kde proběhlo setkání s dětmi ze Slovenska. Dopoledne v lese se nám velmi líbilo.

Jitka Tkadlecová

Debl 2019

- napsáno 20. června 2019 v kategorii Soutěže autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-2994-velka

Jako každý rok se v měsíci květnu a červnu uskutečnil turnaj dvojic ve volejbalu 6.  -  9. ročníku ,,Debl". Letos se přihlásilo 16 dvojic, které byly rozděleny do čtyř skupin. Vítězové jednotlivých skupin se pak utkali ve finále 17. 6. 2019 o celkového vítěze. Hrálo se podle platných pravidel šestkového volejbalu, jen na menším hřišti a poslední bod byl 12.

zobrazit celou zprávu

Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

13.08.2019
Školní kuchyně začne pro cizí strávníky vařit od pondělí 2. 9. 2019.

PRO RODIČE BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

Na začátek školního roku svému prvňáčkovi  připravte:

• aktovku, pouzdro
  •  červenomodrou tužku, gumu, ořezávátko
  •  pastelky  PROGRESSA (malé), lepidlo, halenu do VV, hadřík
  • zásobník na písmena, tabulku na skládání písmen, plastový obal na eurofólie  A4 (s drukem)
  • 2 průhledné fólie  A4, 1 průhlednou fólii A5
  • malý ručník, plátěný ubrousek pod svačinku,
  • cvičební úbor – cvičky, bílé tričko, ponožky, kraťasy  (vše v plátěném  pytlíku a podepsané)
  • přezůvky, pytlík na přezůvky (podepsané)
  •  4 obaly A5 na sešity, 3 obaly A4 na pracovní sešity, 1obal A4 (na šířku)   -  obaly stačí  až v září

Pro vaše dítě jsme objednali: