Prvňáčci na Kosence

- napsáno 6. prosince 2018 v kategorii Exkurze-výlety autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

stazeny-soubor-35-241

Ve čtvrtek 6. 12. 2018 navštívili žáci 1. třídy dřevěnici Kosenka ve Valašských Kloboukách. Prožili Vánoce jako za starých časů. Dýchlo na ně nejen teplo sálajícího ohně a vůně bylinkového čaje, ale také kouzlo starodávných obyčejů, které dříve doprovázely adventní dobu i samotné Vánoce. Děti si zazpívaly koledy, dozvěděly se, co znamená adventní věnec, co na Valašsku patřilo na štědrovečerní stůl, zavzpomínaly na zvyky a pranostiky, které se váží ke svátkům Kateřiny, Barbory, Mikuláše i Lucie. Společně upekly sladké vánoční pečivo „pány“ a vlastnoručně vyrobily svíčku ze včelího vosku. Návštěva se jim velmi líbila.

Zdenka Vargová

Soutěž zručnosti

- napsáno 5. prosince 2018 v kategorii Soutěže autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-0314-684

V úterý 4. 12. 2018 se šest žáků 8. a 9. ročníku (Tomáš Smolek, Dominik Hnilo, Dušan Šerý, Michaela Fojtíková, Šárka Polášková, Ivana Strnadová) zúčastnilo Soutěže zručnosti, kterou pořádalo SOU Valašské Klobouky. Chlapci  soutěžili v oboru „Řemeslo“, kde kromě poznávací části předvedli např. řezání trubky, šroubování, demontáž a montáž kola z osobního automobilu. Úkolem dívek   v oboru „Gastro“ bylo poznávání luštěnin, obilovin a koření, krájení cibule, rozbíjení vejce, příprava palačinek a pomazánky. I když se naši žáci neumístili, soutěž se jim velmi líbila a s jejím průběhem a organizací byli velmi spokojeni.

Divadélko pro školy 2018

- napsáno 3. prosince 2018 v kategorii Kultura autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-0265-554

V pondělí 3. 12. 2018 předvedli herci Divadélka pro školy z Hradce Králové dětem 1. stupně hru Poklad kapitána Baltazara. Kombinované loutkoherecké představení o námořnících a pirátech bylo založeno na spolupráci s diváky a dětem se velmi líbilo. Pro žáky 2. stupně přichystali herci soubor několika ukázek z tvorby nejslavnějších představitelů evropského romantismu s názvem Romantismus není jen romantika, který přitažlivou formou doplnil výuku českého jazyka. Vstupné na obě představení jsme hradili z finančních prostředků KPDŠ.

05.12.2018
V rámci projektu Recyklohraní s zapojujeme do kampaně Věnuj mobil. Vysloužilé mobilní telefony můžete odevzdávat i s baterií a nabíječkou (není podmínkou) do 31. 1. 2019 do kontejneru, který je umístěn ve vestibulu školy.