Školní družina

zs-stitna-2011-skolni-druzina-uvod Školní družina při ZŠ Gabry a Málinky ve Štítné nad Vláří je místem, kde dítě není stresováno, kde má dostatek pohybu a kde jednotlivé činnosti vyplývají především ze zájmu dětí.

Školní vzdělávací program – ŠD

Činnost ve školní družině začíná společným obědem dětí a vychovatelky, která je učí správnému stolování a chování ve školní jídelně. Po obědě následuje tzv. odpočinková činnost, která je vyplněna klidnou, dobrovolnou hrou dětí s hračkami, společenskými hrami, četbou pohádek a příběhů, rozhovorem s dětmi.

• Školní družinu navštěvuje ve školním roce 2015/2016 celkem 90 dětí.
  • Provoz školní družiny: ranní družina od 6,30 do 7,15 hodin
      odpolední družina od 11,15 do 15,45 hodin

Odchody dětí ze školní družiny

13.15 hodin (první možný odchod ze ŠD)

14.15 hodin

14.30 hodin

15.00 hodin

15.15 hodin

Odchody ve 14 hodin byly z důvodu narušování zájmových činností zrušeny.

Volné odchody se týkají pouze žáků 5. tříd, a to až od 13.15 hodin.

Pokud vám z vážných důvodů odchody nevyhovují, je možná domluva s paní vychovatelkou.

Oddělení školní družiny

• vychovatelka: Hana Bartošová – I. oddělení
  • vychovatelka: Marie Hnilová – II. oddělení
  • vychovatelka: Ivana Fojtíková – III. oddělení

Poplatky

Na základě vyhlášky obecního úřadu Štítná nad Vláří-Popov přispívají rodiče na provoz školní družiny částkou 30,– Kč měsíčně. Poplatek se vybírá pololetně v září a v únoru. Za tyto finance se nakupuje spotřební materiál (výkresy, pastelky, barvy, atp.).

stránka „Školní družina” již byla zobrazena 5870x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 200 dětí, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

16.10.2017
Výskyt vší

Vážení rodiče, v naší škole vyskytly vši. Prosíme, abyste svým dětem i členům rodiny pečlivě prohlédli vlasy. V případě výskytu ošetřete vlasy přípravky PEDICUL HERMAL, DIFUSIL-H-FORTE, PARA-SIDOSE nebo PARANITJe třeba také vydezinfikovat hřebeny, kartáče, límce bund, čepice apod. Současně je nutné vyprat a vyžehlit ložní prádlo a textilie, které by mohly být zavšiveny.

Příspěvek KPDŠ

Výbor KPDŠ odhlasoval na své schůzi dne 5. 10. 2017 výběr příspěvku na nejstarší dítě v rodině ve výši 250,– Kč. Tento příspěvek se používá na akce pro žáky naší školy – vstupné a jízdné na kulturní akce, úhradu preventivních programů (R-Ego), nákup cen za různé soutěže, příspěvek na lyžařský výcvikový kurz. Děkujeme za úhradu.