Školní družina

zs-stitna-2011-skolni-druzina-uvod Školní družina při ZŠ Gabry a Málinky ve Štítné nad Vláří je místem, kde dítě není stresováno, kde má dostatek pohybu a kde jednotlivé činnosti vyplývají především ze zájmu dětí.

Školní vzdělávací program – ŠD

Činnost ve školní družině začíná společným obědem dětí a vychovatelky, která je učí správnému stolování a chování ve školní jídelně. Po obědě následuje tzv. odpočinková činnost, která je vyplněna klidnou, dobrovolnou hrou dětí s hračkami, společenskými hrami, četbou pohádek a příběhů, rozhovorem s dětmi.

• Školní družinu navštěvuje ve školním roce 2017/2018 celkem 95 dětí.
  • Provoz školní družiny: ranní družina od 6,30 do 7,15 hodin
      odpolední družina od 11,15 do 15,45 hodin

Odchody dětí ze školní družiny

13.15 hodin (první možný odchod ze ŠD)

14.15 hodin

14.30 hodin

15.00 hodin

15.15 hodin

Odchody ve 14 hodin byly z důvodu narušování zájmových činností zrušeny.

Volné odchody se týkají pouze žáků 5. tříd, a to až od 13.15 hodin.

Pokud vám z vážných důvodů odchody nevyhovují, je možná domluva s paní vychovatelkou.

Oddělení školní družiny

• vychovatelka: Hana Bartošová – I. oddělení
  • vychovatelka: Marie Hnilová – II. oddělení
  • vychovatelka: Ivana Fojtíková – III. oddělení

Poplatky

Na základě vyhlášky obecního úřadu Štítná nad Vláří-Popov přispívají rodiče na provoz školní družiny částkou 30,– Kč měsíčně. Poplatek se vybírá pololetně v září a v únoru. Za tyto finance se nakupuje spotřební materiál (výkresy, pastelky, barvy, atp.).

stránka „Školní družina” již byla zobrazena 6604x

Na začátek školního roku svému prvňáčkovi  připravte:

• aktovku, pouzdro
  •  červenomodrou tužku, gumu, ořezávátko
  •  pastelky  PROGRESSA ( malé),  lepidlo, halenu do VV, hadřík
  • zásobník na písmena, tabulku na skládání písmen, plastový obal na eurofólie  A4 ( s drukem), 2 průhledné fólie  A4,  1 průhlednou fólii  A5
  • malý ručník, plátěný ubrousek pod svačinku,
  • cvičební úbor – cvičky, bílé tričko, ponožky, kraťasy  (vše v plátěném  pytlíku a podepsané),
  • přezůvky, pytlík na přezůvky  ( podepsané )
  • 4 obaly A5 na sešity, 3 obaly A4 na pracovní sešity, 1 obal A4 (na šířku)  – obaly stačí  až v září

Pro vaše dítě do 1. třídy  jsme objednali :

• sešity, notýsek, archivační box, výkresy, náčrtníkový  papír, složku  barevných papírů, závěsný pytlík na lavici, 1 trojhrannou tužku, tabulku a fix, trojhrannou tužku, nůžky, kelímek na vodu, voskovky, pastelky, vodové barvy, modelovací  hmotu, štětec č. 8 a 12
  • hodnotu nad 200 Kč uhradíte v září 2018
Poslední týden v srpnu si můžete ve škole vyzvednout čip na vstup do školy a objednávky obědů. Podrobnosti upřesníme.