ZŠ Gabry a Málinky Štítná nad Vláří

Štítná nad Vláří 417, okr. Zlín

50. léta 20. století –protikomunistický odboj

- napsáno 9. června 2016 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-2939-velka

Dne 7. 6. 2016 se uskutečnila pro žáky 8. a 9. tříd beseda s paní L. Guričovou na téma „50. léta 20. století“. Po zhlédnutí krátkého dokumentu o třetím protikomunistickém odboji vyprávěla paní Guričová svůj vlastní příběh o těchto těžkých letech naší historie. Zároveň její slova byla podtržena  zajímavými  dobovými materiály z archivů (dopisy vězňů, počet let pro odsouzené, fotografie…).

Beseda byla zajímavá, poučná a osobní svědectví paní Guričové na žáky velmi zapůsobilo. 

                                                                                 Mgr. Renata Chromíková

→ přejít na fotogalerii

zpráva „50. léta 20. století –protikomunistický odboj” již byla zobrazena 215x
zs-stitna-2015-skola-mini.jpg
tel.: 577 336 120 (kancelář)
e-mail: info@zs-stitna.cz
ID datové schránky: 4s92zng
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

Nástěnka (oznámení)


Základní škola Gabry a Málinky Štítná nad Vláří, okr. Zlín, © 2005 – 2016
Informace ke správě osobních údajů a jejich ochrana (GDPR)
odběr novinek RSS, seznam odkazů na stránkách
logo-investice-do-rozvoje-vzdelavani.jpg