Beseda Jak se žije na vozíku

- napsáno 6. listopadu 2008 v kategorii Ze školy autorem Administrátor

zs-stitna-2009-jak-se-zije-na-voziku-03-uvod V měsíci říjnu 2008 proběhla na naší základní škole Gabry a Málinky beseda s našimi sedmáky a s panem Erikem Fojtíkem na téma „Jak se žije na vozíku“. V první části pan Fojtík dětem přiblížil těžký život vozíčkářů, upozornil na různá nebezpečí, jejichž následky, které by děti mohly připoutat na invalidní vozík.

Poté dětem s pomocí videa přiblížil sportovní disciplínu Sledge hokej, který sám aktivně hraje za reprezentaci ČR. V rámci přednášky si žáci sami mohli vyzkoušet, jak obtížné je s vozíkem manipulovat. Beseda byla pro žáky velmi poučná, protože si uvědomili jaká je to obrovská výhoda „být zdravý”.

zpráva „Beseda Jak se žije na vozíku” již byla zobrazena 1289x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

13.08.2019
Školní kuchyně začne pro cizí strávníky vařit od pondělí 2. 9. 2019.

PRO RODIČE BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

Na začátek školního roku svému prvňáčkovi  připravte:

• aktovku, pouzdro
  •  červenomodrou tužku, gumu, ořezávátko
  •  pastelky  PROGRESSA (malé), lepidlo, halenu do VV, hadřík
  • zásobník na písmena, tabulku na skládání písmen, plastový obal na eurofólie  A4 (s drukem)
  • 2 průhledné fólie  A4, 1 průhlednou fólii A5
  • malý ručník, plátěný ubrousek pod svačinku,
  • cvičební úbor – cvičky, bílé tričko, ponožky, kraťasy  (vše v plátěném  pytlíku a podepsané)
  • přezůvky, pytlík na přezůvky (podepsané)
  •  4 obaly A5 na sešity, 3 obaly A4 na pracovní sešity, 1obal A4 (na šířku)   -  obaly stačí  až v září

Pro vaše dítě jsme objednali: