Beseda s panem Naňákem

- napsáno 12. dubna 2019 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-7814-velka

Dne 11.4.  2019  jsme pozvali do naší školy regionálního historika PhDr. Aleše Naňáka, který pracuje na oddělení památkové péče Krajského úřadu Zlínského kraje a  věnuje se drobné sakrální architektuře a historii jižního Valašska.

Beseda byla rozdělena na dvě části (I. stupeň – Pověsti našeho regionu, II.stupeň – Vypálení Ploštiny). Žáci  byli velmi zaujati jeho výkladem. Díky tomu, že PhDr. Naňák je nejen velmi dobrý znalec místních dějin, ale i úžasný vypravěč,  jednotlivé osobní příběhy vtáhly žáky doslova „dovnitř“ a jejich zaujaté pohledy i ticho v sálku svědčí o úspěchu celé přednášky.

Mockrát děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

Renata Chromíková

zpráva „Beseda s panem Naňákem” již byla zobrazena 94x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.