Beseda s panem Naňákem

- napsáno 12. dubna 2019 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-7814-velka

Dne 11.4.  2019  jsme pozvali do naší školy regionálního historika PhDr. Aleše Naňáka, který pracuje na oddělení památkové péče Krajského úřadu Zlínského kraje a  věnuje se drobné sakrální architektuře a historii jižního Valašska.

Beseda byla rozdělena na dvě části (I. stupeň – Pověsti našeho regionu, II.stupeň – Vypálení Ploštiny). Žáci  byli velmi zaujati jeho výkladem. Díky tomu, že PhDr. Naňák je nejen velmi dobrý znalec místních dějin, ale i úžasný vypravěč,  jednotlivé osobní příběhy vtáhly žáky doslova „dovnitř“ a jejich zaujaté pohledy i ticho v sálku svědčí o úspěchu celé přednášky.

Mockrát děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

Renata Chromíková

zpráva „Beseda s panem Naňákem” již byla zobrazena 125x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

20.08.2019
Oznamujeme rodičům nových žáků, že od pondělí 26. 8. 2019 si mohou  od 8,00 do 14,00 hodin vyzvedávat v kanceláři ŠJ čipy a informační leták ke stravování. Záloha na čip činí 100 Kč.

Ceny stravného od 1. 9. 2019

• 7 – 10 let         26,– Kč
  • 11 – 14 let       27,– Kč
  • 15 a více let    28,– Kč

13.08.2019
Školní kuchyně začne pro cizí strávníky vařit od pondělí 2. 9. 2019.

Cena obědu činí 75,– Kč.

PRO RODIČE BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

Na začátek školního roku svému prvňáčkovi  připravte:

• aktovku, pouzdro
  •  červenomodrou tužku, gumu, ořezávátko
  •  pastelky  PROGRESSA (malé), lepidlo, halenu do VV, hadřík
  • zásobník na písmena, tabulku na skládání písmen, plastový obal na eurofólie  A4 (s drukem)
  • 2 průhledné fólie  A4, 1 průhlednou fólii A5
  • malý ručník, plátěný ubrousek pod svačinku,
  • cvičební úbor – cvičky, bílé tričko, ponožky, kraťasy  (vše v plátěném  pytlíku a podepsané)
  • přezůvky, pytlík na přezůvky (podepsané)
  •  4 obaly A5 na sešity, 3 obaly A4 na pracovní sešity, 1obal A4 (na šířku)   -  obaly stačí  až v září