Beseda s panem Zimovčákem

- napsáno 26. února 2016 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

zimovcak-16-velka

V pátek 26. 2. 2016 navštívil naši školu pan Josef Zimovčák. Pan Zimovčák již mnoho let jezdí na vysokém historickém kole a dosáhl na něm mnoho významných úspěchů. V roce 2010 založil nadační fond a poprvé uskutečnil jízdu Na kole dětem, aby podpořil léčbu onkologicky nemocných dětí. Tuto akci organizuje od té doby každý rok. Pan Zimovčák je pro nás velkým vzorem, protože si před sebe klade vysoké, zdánlivě nesplnitelné cíle jak sportovní, tak životní, kterých se pak snaží dosáhnout.

Beseda byla pro naše žáky velkým přínosem. Na závěr si někteří odvážlivci vyzkoušeli jízdu na historickém kole.

zpráva „Beseda s panem Zimovčákem” již byla zobrazena 632x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

05.12.2018
V rámci projektu Recyklohraní s zapojujeme do kampaně Věnuj mobil. Vysloužilé mobilní telefony můžete odevzdávat i s baterií a nabíječkou (není podmínkou) do 31. 1. 2019 do kontejneru, který je umístěn ve vestibulu školy.