Čteme si pro radost 2015

- napsáno 25. května 2015 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

cteme-si-pro-radost-15-velka

V rámci projektu „Čteme si pro radost,“ si děti 1. stupně připomněly spisovatelku Amálii Kutinovou a její  knížky o Gabře a Málince, ve kterých popisuje své dětství na břehu Járku.
Anežka Hrnčiříková a Petra Hýblová z 5. třídy seznámily své spolužáky s hrdinkami z těchto knížek, které čtou velcí i malí čtenáři z našeho regionu.
Čtvrťáci pak přečetli krátké úryvky z knížky „Gabra a Málinka, povedené dcerky“.
Třeťáci předvedli zdařilou dramatizaci tří příběhů z této knížky -   STRAŠIDLO, BABIČČIN SVÁTEK, KOSTELNÍK S FARÁŘEM VE ŠKOLE. Malí herci si vyrobili také vlastní kulisy a rekvizity.
Divadlo se všem moc líbilo a třeťáci sklidili zasloužený velký potlesk.

Mgr. Markéta Petrů

zpráva „Čteme si pro radost 2015” již byla zobrazena 656x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

05.12.2018
V rámci projektu Recyklohraní s zapojujeme do kampaně Věnuj mobil. Vysloužilé mobilní telefony můžete odevzdávat i s baterií a nabíječkou (není podmínkou) do 31. 1. 2019 do kontejneru, který je umístěn ve vestibulu školy.