Čtení pro radost 2016

- napsáno 6. května 2016 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-8277-velka

Minulý víkend byla opět v naší obci pouť. Všichni jsme se na ni těšili a také jsme si ji pořádně užili. Napadlo nás srovnání, jak asi vypadala pouť v době Gabry a Málinky. Všichni žáci 1.stupně se setkali 5. 5. 2016 v sálku na společném čtení z knihy Gabra a Málinka – povedené dcerky (od A. Kutinové).

V úvodu museli pomoci otázek odhalit důležité postavy z knihy. Důvěryhodně je ztvárnili pan školník V. Šenkeřík a paní učitelka J. Jankových. Potom už měli hlavní úlohu žáci 5. třídy, kteří přečetli úryvek o pouti.

Společně jsme porovnali pouť před 100 lety a nyní. Žáci měli podle ročníků připraveny úkoly. Museli skládat rozstříhané ilustrace z knihy, vymalovávali ilustraci, tvořili valašsko-český slovník, skládali rozstříhaný text, psali fiktivní dopis Gabře a Málince o současné pouti, naší škole a obci. Prohlédli si obrázky staré Štítné a na současných fotografiích určovali, které stavby mohla děvčata znát.

Mgr. Zdenka Vargová

zpráva „Čtení pro radost 2016” již byla zobrazena 240x

Výskyt vší

Protože se u dětí vyskytují vši, prosíme rodiče, aby dětem důkladně zkontrolovali vlasy. V případě výskytu vší ponechejte své dítě doma a důsledně používejte přípravky na vyhubení vší.

Zápis žáků do 1. ročníku

se bude konat ve čtvrtek 19. 4. 2018 od 13,30 do 16,00 v budově ZŠ.

Informace najdete na našich stránkách ve složce:

• Základní škola/Pro rodiče 1. ročníku
  • Základní škola/Dokumenty ke stažení/Zápis do 1. ročníku – zákonné normy