ZŠ Gabry a Málinky Štítná nad Vláří

Štítná nad Vláří 417, okr. Zlín

Čtení pro radost 2016

- napsáno 6. května 2016 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-8277-velka

Minulý víkend byla opět v naší obci pouť. Všichni jsme se na ni těšili a také jsme si ji pořádně užili. Napadlo nás srovnání, jak asi vypadala pouť v době Gabry a Málinky. Všichni žáci 1.stupně se setkali 5. 5. 2016 v sálku na společném čtení z knihy Gabra a Málinka – povedené dcerky (od A. Kutinové).

 

V úvodu museli pomoci otázek odhalit důležité postavy z knihy. Důvěryhodně je ztvárnili pan školník V. Šenkeřík a paní učitelka J. Jankových. Potom už měli hlavní úlohu žáci 5. třídy, kteří přečetli úryvek o pouti.

Společně jsme porovnali pouť před 100 lety a nyní. Žáci měli podle ročníků připraveny úkoly. Museli skládat rozstříhané ilustrace z knihy, vymalovávali ilustraci, tvořili valašsko-český slovník, skládali rozstříhaný text, psali fiktivní dopis Gabře a Málince o současné pouti, naší škole a obci. Prohlédli si obrázky staré Štítné a na současných fotografiích určovali, které stavby mohla děvčata znát.

                                                    Mgr. Zdenka Vargová

→ přejít na fotogalerii

zpráva „Čtení pro radost 2016” již byla zobrazena 351x
fzs-stitna-2015-skola-mini.jpg
tel.: 577 336 120 (kancelář)
e-mail: info@zs-stitna.cz
ID datové schránky: 4s92zng
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 190 žáků, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

Nástěnka (oznámení)

29.06.2018
Na začátek školního roku svému prvňáčkovi  připravte:

  • aktovku, pouzdro
  •  červenomodrou tužku, gumu, ořezávátko
  •  pastelky  PROGRESSA ( malé),  lepidlo, halenu do VV, hadřík
  • zásobník na písmena, tabulku na skládání písmen, plastový obal na eurofólie  A4 ( s drukem), 2 průhledné fólie  A4,  1 průhlednou fólii  A5
  • malý ručník, plátěný ubrousek pod svačinku,
  • cvičební úbor – cvičky, bílé tričko, ponožky, kraťasy  (vše v plátěném  pytlíku a podepsané),
  • přezůvky, pytlík na přezůvky  ( podepsané )
  • 4 obaly A5 na sešity, 3 obaly A4 na pracovní sešity, 1 obal A4 (na šířku)  – obaly stačí  až v září

 

Pro vaše dítě do 1. třídy  jsme objednali :   

  • sešity, notýsek, archivační box, výkresy, náčrtníkový  papír, složku  barevných papírů, závěsný pytlík na lavici, 1 trojhrannou tužku, tabulku a fix, trojhrannou tužku, nůžky, kelímek na vodu, voskovky, pastelky, vodové barvy, modelovací  hmotu, štětec č. 8 a 12
  • hodnotu nad 200 Kč uhradíte v září 2018
Poslední týden v srpnu si můžete ve škole vyzvednout čip na vstup do školy a objednávky obědů. Podrobnosti upřesníme. 

Základní škola Gabry a Málinky Štítná nad Vláří, okr. Zlín, © 2005 – 2016
Informace ke správě osobních údajů a jejich ochrana (GDPR)
odběr novinek RSS, seznam odkazů na stránkách
logo-investice-do-rozvoje-vzdelavani.jpg