ZŠ Gabry a Málinky Štítná nad Vláří

Štítná nad Vláří 417, okr. Zlín

Čtení pro radost 2016

- napsáno 6. května 2016 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-8277-velka

Minulý víkend byla opět v naší obci pouť. Všichni jsme se na ni těšili a také jsme si ji pořádně užili. Napadlo nás srovnání, jak asi vypadala pouť v době Gabry a Málinky. Všichni žáci 1.stupně se setkali 5. 5. 2016 v sálku na společném čtení z knihy Gabra a Málinka – povedené dcerky (od A. Kutinové).

 

V úvodu museli pomoci otázek odhalit důležité postavy z knihy. Důvěryhodně je ztvárnili pan školník V. Šenkeřík a paní učitelka J. Jankových. Potom už měli hlavní úlohu žáci 5. třídy, kteří přečetli úryvek o pouti.

Společně jsme porovnali pouť před 100 lety a nyní. Žáci měli podle ročníků připraveny úkoly. Museli skládat rozstříhané ilustrace z knihy, vymalovávali ilustraci, tvořili valašsko-český slovník, skládali rozstříhaný text, psali fiktivní dopis Gabře a Málince o současné pouti, naší škole a obci. Prohlédli si obrázky staré Štítné a na současných fotografiích určovali, které stavby mohla děvčata znát.

                                                    Mgr. Zdenka Vargová

→ přejít na fotogalerii

zpráva „Čtení pro radost 2016” již byla zobrazena 444x
zs-stitna-2015-skola-mini.jpg
tel.: 577 336 120 (kancelář)
e-mail: info@zs-stitna.cz
ID datové schránky: 4s92zng
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

Nástěnka (oznámení)

05.12.2018
V rámci projektu Recyklohraní s zapojujeme do kampaně Věnuj mobil. Vysloužilé mobilní telefony můžete odevzdávat i s baterií a nabíječkou (není podmínkou) do 31. 1. 2019 do kontejneru, který je umístěn ve vestibulu školy. 


Základní škola Gabry a Málinky Štítná nad Vláří, okr. Zlín, © 2005 – 2016
Informace ke správě osobních údajů a jejich ochrana (GDPR)
odběr novinek RSS, seznam odkazů na stránkách
logo-investice-do-rozvoje-vzdelavani.jpg