Čtú Valaši, čtú - 2012

- napsáno 9. února 2012 v kategorii Kultura autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

ctu-valasi-ctu-12-22

V úterý 7. února 2012 se uskutečnila přehlídka nejlepších čtenářů soutěže Čtú Valaši, čtú, kterou zaštiťuje rádio Valaška.

Třídní kola proběhla ve všech ročnících, takže soutěže se zúčastnili všichni žáci naší školy. Děti si zvolily knihu a úryvek podle svého zájmu. Zazněly texty mnoha spisovatelů. Bylo velmi příjemné poslouchat, s jakou chutí a zápalem děti četly ukázky ze svých oblíbených knih.

Vítězové ročníků budou natočeni redaktorem rádia Valaška pro audiozáznam, který bude zpřístupněn na webových stránkávh rádia.

zpráva „Čtú Valaši, čtú - 2012” již byla zobrazena 1351x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.