Divadelní představení "Broučci"

- napsáno 3. listopadu 2016 v kategorii Kultura autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

broucci-tisk-05

Ve středu 2. 11. 2016 jeli žáci celého 1. stupně naší školy do Městského divadla ve Zlíně. Všichni se do divadla těšili a moc jim to slušelo. Přilákalo nás nové zpracování Broučků, tedy vyprávění ze života svatojánků. Pohádku připravili herci z Opavského divadla. Seznámili jsme se s Broučky na stráni pod jalovcem, kde stály jejich tři chaloupky z třísek a jehličí. Děti zaujal příběh, prozpěvovaly si, prožívaly s nimi radost i smutek, tak jak to i lidském životě bývá.

Představení bylo krásné a téma využijeme nejen v průběhu čtení, ale i ve výtvarné výchově.

Mgr. Zdenka Vargová

zpráva „Divadelní představení "Broučci"” již byla zobrazena 310x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

14.01.2019
Oznamujeme cizím strávníkům, že od 1. 2. 2019 se zvyšuje cena oběda na 70,– Kč.

05.12.2018
V rámci projektu Recyklohraní s zapojujeme do kampaně Věnuj mobil. Vysloužilé mobilní telefony můžete odevzdávat i s baterií a nabíječkou (není podmínkou) do 31. 1. 2019 do kontejneru, který je umístěn ve vestibulu školy.