Dobrodružství na řece Moravě

- napsáno 30. května 2018 v kategorii Exkurze-výlety autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-9111-velka

V úterý 29. května se šestá třída vydala poznávat řeku Moravu… Plavili jsme se na nafukovacích člunech v úseku od Bzence-Přívozu do Rohatce. Toto území je součástí přírodního parku Strážnické Pomoraví.

Při plavbě žáci viděli území Váté písky (někdy nazývané Moravská Sahara), pozorovali hnízdění břehulí, nory bobrů..... a samozřejmě museli zvládat svou loď, občas se vyhnout překážkám v podobě spadlých stromů nebo překonat občasný protivítr. Všichni žáci 6. třídy  však ukázali, že jsou zdatnými vodáky a po asi čtyřhodinové plavbě dopluli do cíle. Po plavbě jsme byli unavení, mokří, ale také velmi spokojení a každý z nás si domů dovezl spoustu zážitků a nových zkušeností.

Mgr. Bronislav Šenkeřík

zpráva „Dobrodružství na řece Moravě” již byla zobrazena 117x

Plavání – 5. ročník

Ve čtvrtek 22. 10. 2018 se žáci 4. – 7. ročníku zúčastní anglicky mluveného divadelního představení ve Valašských Kloboukách. Výuka plavání pro žáky 5. ročníku bude o týden odložena.