Dopravní hřiště Malenovice 2016 - 4. ročník

- napsáno 19. dubna 2016 v kategorii autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

dscn0881-velka

Měsíc duben je měsícem spojeným s bezpečností. Každý rok jezdí  žáci 4. ročníku na dopravní hřiště do Malenovic. Ani letos tomu nebylo jinak.
Čtvrťáci se na návštěvu dětského dopravního hřiště těšili a svědomitě se na testy, které měly prověřit jejich znalosti dopravních předpisů připravovali.

Na úvod je přivítal pan instruktor Martin Dřevojánek, který jim znovu připomněl základní pravidla pro chodce a cyklisty a především upozornil na důležitost bezpečné jízdy. Po písemných testech si  děti  rozdělily role — staly se policistou, cyklistou, chodcem i řidičem malých formulí a své teoretické znalosti předváděly v praxi na hřišti plném křižovatek, semaforů, přechodů pro chodce aj. V jednotlivých rolích se samozřejmě žáci střídali. Odměnou za jejich snahu jim pak byl průkaz cyklisty.

Mgr. Markéta Petrů

zpráva „Dopravní hřiště Malenovice 2016 - 4. ročník” již byla zobrazena 468x

Od 1. 10. 2018 se zvyšuje cena stravného o 2,– Kč.