Eko-olympiáda 2016

- napsáno 27. května 2016 v kategorii autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-2620-velka

Ve středu 25. 5. 2016 se Pavel Bařinka a Filip Machů (oba 9. ročník) zúčastnili ekologické olympiády ve Štípě u Zlína. Nejdříve zpracovali projekt na téma biodiverzita savců v okolí svého bydliště. Dále museli předvést své znalosti z oblasti EVVO, poznávat rostliny a živočichy a také v oboru chráněných území a ohrožených druhů našeho kraje… Pavel Bařinka se umístil na pěkném 10. místě a Filip Machů na 16. místě. Olympiády se celkem zúčastnilo 43. žáků. Děkuji za reprezentaci.

Mgr. Bronislav Šenkeřík

zpráva „Eko-olympiáda 2016” již byla zobrazena 481x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

05.12.2018
V rámci projektu Recyklohraní s zapojujeme do kampaně Věnuj mobil. Vysloužilé mobilní telefony můžete odevzdávat i s baterií a nabíječkou (není podmínkou) do 31. 1. 2019 do kontejneru, který je umístěn ve vestibulu školy.