Eko-olympiáda

- napsáno 27. května 2015 v kategorii autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

Ve středu 20.5.2015 se ve Zlíně konal již 7. ročník ekologické soutěže, které se pravidelně účastníme. Naši školu letos zastupovali Radim Hýbl a Jakub Šmatla (oba 9. ročník). V rámci olympiády musí všichni žáci vypracovat vstupní úkol (letos na téma Ekosystém, který znám), dále odpovídají na otázky z oblasti ekologie, ochrany životního prostředí a poznávají různé organismy. Na stupních vítězů jsme se sice neumístili, věřím však, že žáci alespoň nasbírali cenné zkušenosti. Děkuji za reprezentaci.

Mgr. Bronislav Šenkeřík
zpráva „Eko-olympiáda” již byla zobrazena 384x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

05.12.2018
V rámci projektu Recyklohraní s zapojujeme do kampaně Věnuj mobil. Vysloužilé mobilní telefony můžete odevzdávat i s baterií a nabíječkou (není podmínkou) do 31. 1. 2019 do kontejneru, který je umístěn ve vestibulu školy.