ZŠ Gabry a Málinky Štítná nad Vláří

Štítná nad Vláří 417, okr. Zlín

Ekologická olympiáda ve Štípě

- napsáno 25. května 2010 v kategorii Soutěže autorem Žáci

zs-stitna-2010-eko-olympiada-stipa-01-nahl V pondělí 24. května jsme se zúčastnili 2. ročníku ekologické olympiády, který se konal na ekologické škole ve Zlíně-Štípě. Po rozdělení do čtyř skupin začaly samostatné úkoly, ty nebyly nijak jednoduché. Soutěžilo se na třech stanovištích – teoretický test z přírodopisu, test z ochrany přírody a poznávaní zvířat a rostlin. Čtvrté stanoviště nebylo soutěžní, ale tady jsme se dozvěděli spoustu nových informací od pracovníků  ZOO Lešná, kteří pro nás měli přichystaný výukový program.

Ještě před olympiádou jsme museli napsat práci (projekt) na téma Ochrana plazů, který byl součástí hodnocení. Po splnění náročných úkolů na nás čekalo překvapení v podobě ochutnávky různých pokrmů z hmyzu. Olympiády se zúčastnilo celkem 33 žáků z celého Zlínského kraje. Děkujeme panu učiteli Bronislavu Šenkeříkovi, že nás na olympiádu přihlásil, konzultoval s námi práce a měl odvahu s námi jet :-)

 • Hanka Lukášová (5.-6.místo) 9. tř.
 • Jirka Machara (12.-13. Místo) 9. tř.

→ přejít na fotogalerii

zpráva „Ekologická olympiáda ve Štípě” již byla zobrazena 1348x
zs-stitna-2015-skola-mini.jpg
tel.: 577 336 120 (kancelář)
e-mail: info@zs-stitna.cz
ID datové schránky: 4s92zng
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

Nástěnka (oznámení)

13.08.2019
Školní kuchyně začne pro cizí strávníky vařit od pondělí 2. 9. 2019.

11.07.2019
PRO RODIČE BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

Na začátek školního roku svému prvňáčkovi  připravte:

 • aktovku, pouzdro
 •  červenomodrou tužku, gumu, ořezávátko
 •  pastelky  PROGRESSA (malé), lepidlo, halenu do VV, hadřík
 • zásobník na písmena, tabulku na skládání písmen, plastový obal na eurofólie  A4 (s drukem)                    
 • 2 průhledné fólie  A4, 1 průhlednou fólii A5
 • malý ručník, plátěný ubrousek pod svačinku,
 • cvičební úbor – cvičky, bílé tričko, ponožky, kraťasy  (vše v plátěném  pytlíku a podepsané)
 • přezůvky, pytlík na přezůvky (podepsané)
 •  4 obaly A5 na sešity, 3 obaly A4 na pracovní sešity, 1obal A4 (na šířku)   -  obaly stačí  až v září

 

Pro vaše dítě jsme objednali:  

 • sešity, notýsek, archivační box, výkresy, náčrtníkový papír, složku  barevných papírů, závěsný pytlík na lavici, 1 trojhrannou tužku, tabulku a fix, trojhrannou tužku, nůžky, voskovky, pastelky, vodové barvy, modelovací  hmotu, štětec č. 8 a 12
 • hodnotu nad 200 Kč uhradíte v září 2019

 


Základní škola Gabry a Málinky Štítná nad Vláří, okr. Zlín, © 2005 – 2016
Informace ke správě osobních údajů a jejich ochrana (GDPR)
odběr novinek RSS, seznam odkazů na stránkách
logo-investice-do-rozvoje-vzdelavani.jpg