Ekologická olympiáda

- napsáno 24. května 2012 v kategorii Soutěže autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

ekoolympiada-stipa-2012-velka

Radovan Barbořík a Stanislav Mozgva (oba 9.ročník) reprezentovali naši školu na olympiádě s ekologickým zaměřením. Ta se konala ve středu 23. května ve Zlíně – Štípě. Kromě znalostí z ekologie a ochrany přírody zde soutěžící musí prokázat také znalosti z poznávání rostlinných a živočišných druhů. Na stupních vítězů se naši žáci sice neumístili, nasbírali však cenné zkušenosti a získali nové vědomosti. Soutěž doplnili také pracovníci ZOO Zlín s výukovým programem. Na závěr mohli všichni ochutnat různé speciality z hmyzu.

Mgr. Bronislav Šenkeřík

zpráva „Ekologická olympiáda” již byla zobrazena 1183x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

20.08.2019
Oznamujeme rodičům nových žáků, že od pondělí 26. 8. 2019 si mohou  od 8,00 do 14,00 hodin vyzvedávat v kanceláři ŠJ čipy a informační leták ke stravování. Záloha na čip činí 100 Kč.

Ceny stravného od 1. 9. 2019

• 7 – 10 let         26,– Kč
  • 11 – 14 let       27,– Kč
  • 15 a více let    28,– Kč

13.08.2019
Školní kuchyně začne pro cizí strávníky vařit od pondělí 2. 9. 2019.

Cena obědu činí 75,– Kč.

PRO RODIČE BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

Na začátek školního roku svému prvňáčkovi  připravte:

• aktovku, pouzdro
  •  červenomodrou tužku, gumu, ořezávátko
  •  pastelky  PROGRESSA (malé), lepidlo, halenu do VV, hadřík
  • zásobník na písmena, tabulku na skládání písmen, plastový obal na eurofólie  A4 (s drukem)
  • 2 průhledné fólie  A4, 1 průhlednou fólii A5
  • malý ručník, plátěný ubrousek pod svačinku,
  • cvičební úbor – cvičky, bílé tričko, ponožky, kraťasy  (vše v plátěném  pytlíku a podepsané)
  • přezůvky, pytlík na přezůvky (podepsané)
  •  4 obaly A5 na sešity, 3 obaly A4 na pracovní sešity, 1obal A4 (na šířku)   -  obaly stačí  až v září