Ekologická olympiáda

- napsáno 24. května 2012 v kategorii Soutěže autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

ekoolympiada-stipa-2012-velka

Radovan Barbořík a Stanislav Mozgva (oba 9.ročník) reprezentovali naši školu na olympiádě s ekologickým zaměřením. Ta se konala ve středu 23. května ve Zlíně – Štípě. Kromě znalostí z ekologie a ochrany přírody zde soutěžící musí prokázat také znalosti z poznávání rostlinných a živočišných druhů. Na stupních vítězů se naši žáci sice neumístili, nasbírali však cenné zkušenosti a získali nové vědomosti. Soutěž doplnili také pracovníci ZOO Zlín s výukovým programem. Na závěr mohli všichni ochutnat různé speciality z hmyzu.

Mgr. Bronislav Šenkeřík

zpráva „Ekologická olympiáda” již byla zobrazena 1145x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.