ZŠ Gabry a Málinky Štítná nad Vláří

Štítná nad Vláří 417, okr. Zlín

Exkurze 6. a 7. ročníku - 2016

- napsáno 21. června 2016 v kategorii Exkurze-výlety autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-8542-613

Sraz byl v 7:05 u školy. Nejdříve jsme zamířili do Moravské gobelínové manufaktury ve Valašském Meziříčí. Tam jsme viděli koberce a gobelíny ruční výroby a mohli jsme si jejich vázání vyzkoušet. Chvilku jsme poseděli v místní kavárničce a potom jsme se vydali do Teplic nad Bečvou, kde byl kratičký rozchod. Na 11:30 jsme měli naplánovanou prohlídku Zbrašovských aragonitových jeskyní. 

Bylo tam docela teplo. Zaujaly nás krápníky nezvyklých tvarů a zajímavé útvary na stěnách podobající se např. koblihám. Na některých místech jsme viděli nápisy „Pozor plyn“ – ve spodních částech jeskyní se totiž nachází oxid uhličitý. O tom jsme se i po chvíli přesvědčili. Po hodinové nákupní zastávce na Vsetíně jsme vyrazili domů. Výlet se nám moc líbil.

                                                                       Petra Hýblová, VI. třída

→ přejít na fotogalerii 

zpráva „Exkurze 6. a 7. ročníku - 2016” již byla zobrazena 540x
zs-stitna-2015-skola-mini.jpg
tel.: 577 336 120 (kancelář)
e-mail: info@zs-stitna.cz
ID datové schránky: 4s92zng
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 190 žáků, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

Nástěnka (oznámení)

05.11.2018
Dny řemesel

Dne 15. 11. 2018 proběhne ve vybraných provozovnách ve Valašských Kloboukách, Vlachovicích a v Brumově-Bylnici od 13 do 16 hodin Den otevřených dveří. Akce je určena pro žáky 8. a 9. ročníků, kteří se i se svými rodiči mohou přesvědčit, že řemeslo je jednou z možností, jak se v budoucnu uplatnit. 

Pozvánka – Dny řemesel


Základní škola Gabry a Málinky Štítná nad Vláří, okr. Zlín, © 2005 – 2016
Informace ke správě osobních údajů a jejich ochrana (GDPR)
odběr novinek RSS, seznam odkazů na stránkách
logo-investice-do-rozvoje-vzdelavani.jpg