Exkurze do Budapešti

- napsáno 29. září 2017 v kategorii Exkurze-výlety autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-6049-162

Ve středu 27. 9. 2017 navštívili žáci 7., 8. a 9. ročníku hlavní město Maďarska – Budapešť. Dopoledním programem byla prohlídka budínského hradního návrší s bývalým královským palácem a sídlem maďarského prezidenta. Z Rybářských bašt jsme obdivovali krásný výhled na město na Dunaji.

Po okružní jízdě městem jsem měli ve Staré tržnici přestávku na oběd a vydali jsem se po ulici Váci k návštěvě chrámu sv. Štěpána. Po krátkém rozchodu jsme pokračovali k Památníku holocaustu a známé budově Parlamentu. Po dunajském nábřeží jsme se dostali k autobusu. Posledním bodem programu byla vyjížďka na vrch Gellért, odkud je nejkrásnější vyhlídka na město, na Dunaj a na mosty přes něj.

Budapešť nám svou krásou a bohatou historií učarovala. Celý den nám přálo počasí a exkurze se velmi vydařila.

zpráva „Exkurze do Budapešti” již byla zobrazena 241x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 200 dětí, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

16.10.2017
Výskyt vší

Vážení rodiče, v naší škole vyskytly vši. Prosíme, abyste svým dětem i členům rodiny pečlivě prohlédli vlasy. V případě výskytu ošetřete vlasy přípravky PEDICUL HERMAL, DIFUSIL-H-FORTE, PARA-SIDOSE nebo PARANITJe třeba také vydezinfikovat hřebeny, kartáče, límce bund, čepice apod. Současně je nutné vyprat a vyžehlit ložní prádlo a textilie, které by mohly být zavšiveny.

Příspěvek KPDŠ

Výbor KPDŠ odhlasoval na své schůzi dne 5. 10. 2017 výběr příspěvku na nejstarší dítě v rodině ve výši 250,– Kč. Tento příspěvek se používá na akce pro žáky naší školy – vstupné a jízdné na kulturní akce, úhradu preventivních programů (R-Ego), nákup cen za různé soutěže, příspěvek na lyžařský výcvikový kurz. Děkujeme za úhradu.