Exkurze do Budapešti

- napsáno 29. září 2017 v kategorii Exkurze-výlety autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-6049-162

Ve středu 27. 9. 2017 navštívili žáci 7., 8. a 9. ročníku hlavní město Maďarska – Budapešť. Dopoledním programem byla prohlídka budínského hradního návrší s bývalým královským palácem a sídlem maďarského prezidenta. Z Rybářských bašt jsme obdivovali krásný výhled na město na Dunaji.

Po okružní jízdě městem jsem měli ve Staré tržnici přestávku na oběd a vydali jsem se po ulici Váci k návštěvě chrámu sv. Štěpána. Po krátkém rozchodu jsme pokračovali k Památníku holocaustu a známé budově Parlamentu. Po dunajském nábřeží jsme se dostali k autobusu. Posledním bodem programu byla vyjížďka na vrch Gellért, odkud je nejkrásnější vyhlídka na město, na Dunaj a na mosty přes něj.

Budapešť nám svou krásou a bohatou historií učarovala. Celý den nám přálo počasí a exkurze se velmi vydařila.

zpráva „Exkurze do Budapešti” již byla zobrazena 758x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

05.12.2018
V rámci projektu Recyklohraní s zapojujeme do kampaně Věnuj mobil. Vysloužilé mobilní telefony můžete odevzdávat i s baterií a nabíječkou (není podmínkou) do 31. 1. 2019 do kontejneru, který je umístěn ve vestibulu školy.