Exkurze do pekárny - 2. ročník

- napsáno 15. května 2015 v kategorii Exkurze-výlety autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

nova-402-786

Ve čtvrtek 14. 5. 2015 navštívili žáci 2. třídy pekárnu ve Štítné nad Vláří. Seznámili se s poměrně malým prostorem, ve kterém pan pekař a paní pekařky dovedou vytvořit spoustu výborného a chutného  pečiva. Viděli, jak se pečou vdolečky, chléb, zdobí „frgály" a  plete vánočka. Mohli porovnat velikost váhy,  hnětacího robotu, pecí. Úplně nejvíc se jim líbilo ochutnávání dobrot!  Všichni byli nadšení.

Za možnost exkurze všem pracovníkům děkujeme.

Mgr. Zdenka Vargová

zpráva „Exkurze do pekárny - 2. ročník” již byla zobrazena 629x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

05.12.2018
V rámci projektu Recyklohraní s zapojujeme do kampaně Věnuj mobil. Vysloužilé mobilní telefony můžete odevzdávat i s baterií a nabíječkou (není podmínkou) do 31. 1. 2019 do kontejneru, který je umístěn ve vestibulu školy.