Exkurze do Prahy 2015

- napsáno 29. května 2015 v kategorii Exkurze-výlety autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

praha-15-velka

Ve čtvrtek 28.5 jsme se v brzkých ranních hodinách vydali vlakem na jednodenní výlet do Prahy. V  10.30  dopoledne jsme konečně dorazili do hlavního města. Ihned jsme zamířili  na Hradčanské náměstí, kde nás čekala paní průvodkyně.

Během prohlídky jsme se dozvěděli spoustu nových a zajímavých informací o areálu Pražského hradu. Navštívili jsme Chrám sv. Víta, Václava a Vojtěcha, Baziliku sv. Jiřího, Vladislavský sál. Tuto prohlídku jsme ukončili Zlatou uličkou.

Již bez paní průvodkyně jsme pokračovali  Nerudovu ulici přes Karlův most ke Staroměstskému náměstí, Královskou cestou přes Celetnou ulici  k Václavskému náměstí. Zde jsme měli náš očekávaný rozchod.

S úsměvem na tváři jsme se vraceli v 17.39  domů. Do Bylnice jsme dorazili ve 22:30, kde si nás vyzvedli rodiče. Z výletu jsme nadšení a budeme na něj dlouho vzpomínat.

Žáci 9. třídy

zpráva „Exkurze do Prahy 2015” již byla zobrazena 708x

Na začátek školního roku svému prvňáčkovi  připravte:

• aktovku, pouzdro
  •  červenomodrou tužku, gumu, ořezávátko
  •  pastelky  PROGRESSA ( malé),  lepidlo, halenu do VV, hadřík
  • zásobník na písmena, tabulku na skládání písmen, plastový obal na eurofólie  A4 ( s drukem), 2 průhledné fólie  A4,  1 průhlednou fólii  A5
  • malý ručník, plátěný ubrousek pod svačinku,
  • cvičební úbor – cvičky, bílé tričko, ponožky, kraťasy  (vše v plátěném  pytlíku a podepsané),
  • přezůvky, pytlík na přezůvky  ( podepsané )
  • 4 obaly A5 na sešity, 3 obaly A4 na pracovní sešity, 1 obal A4 (na šířku)  – obaly stačí  až v září

Pro vaše dítě do 1. třídy  jsme objednali :

• sešity, notýsek, archivační box, výkresy, náčrtníkový  papír, složku  barevných papírů, závěsný pytlík na lavici, 1 trojhrannou tužku, tabulku a fix, trojhrannou tužku, nůžky, kelímek na vodu, voskovky, pastelky, vodové barvy, modelovací  hmotu, štětec č. 8 a 12
  • hodnotu nad 200 Kč uhradíte v září 2018
Poslední týden v srpnu si můžete ve škole vyzvednout čip na vstup do školy a objednávky obědů. Podrobnosti upřesníme.