Exkurze do Prahy 2015

- napsáno 29. května 2015 v kategorii Exkurze-výlety autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

praha-15-velka

Ve čtvrtek 28.5 jsme se v brzkých ranních hodinách vydali vlakem na jednodenní výlet do Prahy. V  10.30  dopoledne jsme konečně dorazili do hlavního města. Ihned jsme zamířili  na Hradčanské náměstí, kde nás čekala paní průvodkyně.

Během prohlídky jsme se dozvěděli spoustu nových a zajímavých informací o areálu Pražského hradu. Navštívili jsme Chrám sv. Víta, Václava a Vojtěcha, Baziliku sv. Jiřího, Vladislavský sál. Tuto prohlídku jsme ukončili Zlatou uličkou.

Již bez paní průvodkyně jsme pokračovali  Nerudovu ulici přes Karlův most ke Staroměstskému náměstí, Královskou cestou přes Celetnou ulici  k Václavskému náměstí. Zde jsme měli náš očekávaný rozchod.

S úsměvem na tváři jsme se vraceli v 17.39  domů. Do Bylnice jsme dorazili ve 22:30, kde si nás vyzvedli rodiče. Z výletu jsme nadšení a budeme na něj dlouho vzpomínat.

Žáci 9. třídy

zpráva „Exkurze do Prahy 2015” již byla zobrazena 749x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

05.12.2018
V rámci projektu Recyklohraní s zapojujeme do kampaně Věnuj mobil. Vysloužilé mobilní telefony můžete odevzdávat i s baterií a nabíječkou (není podmínkou) do 31. 1. 2019 do kontejneru, který je umístěn ve vestibulu školy.