ZŠ Gabry a Málinky Štítná nad Vláří

Štítná nad Vláří 417, okr. Zlín

Exkurze do Prahy 2015

- napsáno 29. května 2015 v kategorii Exkurze-výlety autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

praha-15-velka

Ve čtvrtek 28.5 jsme se v brzkých ranních hodinách vydali vlakem na jednodenní výlet do Prahy. V  10.30  dopoledne jsme konečně dorazili do hlavního města. Ihned jsme zamířili  na Hradčanské náměstí, kde nás čekala paní průvodkyně.

 

Během prohlídky jsme se dozvěděli spoustu nových a zajímavých informací o areálu Pražského hradu. Navštívili jsme Chrám sv. Víta, Václava a Vojtěcha, Baziliku sv. Jiřího, Vladislavský sál. Tuto prohlídku jsme ukončili Zlatou uličkou.

Již bez paní průvodkyně jsme pokračovali  Nerudovu ulici přes Karlův most ke Staroměstskému náměstí, Královskou cestou přes Celetnou ulici  k Václavskému náměstí. Zde jsme měli náš očekávaný rozchod.

S úsměvem na tváři jsme se vraceli v 17.39  domů. Do Bylnice jsme dorazili ve 22:30, kde si nás vyzvedli rodiče. Z výletu jsme nadšení a budeme na něj dlouho vzpomínat.

Žáci 9. třídy

→ přejít na fotogalerii

zpráva „Exkurze do Prahy 2015” již byla zobrazena 791x
zs-stitna-2015-skola-mini.jpg
tel.: 577 336 120 (kancelář)
e-mail: info@zs-stitna.cz
ID datové schránky: 4s92zng
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

Nástěnka (oznámení)


Základní škola Gabry a Málinky Štítná nad Vláří, okr. Zlín, © 2005 – 2016
Informace ke správě osobních údajů a jejich ochrana (GDPR)
odběr novinek RSS, seznam odkazů na stránkách
logo-investice-do-rozvoje-vzdelavani.jpg