Exkurze do Prahy 2016

- napsáno 11. května 2016 v kategorii Exkurze-výlety autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-2347-kopie

V úterý 10. 5. 2016 jsme pro žáky 9. ročníku připravili exkurzi do Prahy. Využili jsme akce ČD Děti na výlet Pendolinem. S průvodkyní jsme absolvovali prohlídkový okruh Pražského hradu i se vstupy do  katedrály sv. Víta,  Basiliky sv. Jiří, Zlaté uličky a věže Mihulka.

Po zhlédnutí střídání stráží jsme se vydali Nerudovou ulicí přes Karlův most na Staroměstské náměstí. Zde jsme se v 15 hodin podívali na orloj a prohlédli si interiéry Týnského chrámu. Další zastávka byla u Prašné brány a Obecního domu. Na Václavském náměstí jsme stihli i rozchod. S průběhem exkurze jsme byli velmi spokojeni.

zpráva „Exkurze do Prahy 2016” již byla zobrazena 613x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

05.12.2018
V rámci projektu Recyklohraní s zapojujeme do kampaně Věnuj mobil. Vysloužilé mobilní telefony můžete odevzdávat i s baterií a nabíječkou (není podmínkou) do 31. 1. 2019 do kontejneru, který je umístěn ve vestibulu školy.