ZŠ Gabry a Málinky Štítná nad Vláří

Štítná nad Vláří 417, okr. Zlín

Exkurze Javorníčku

- napsáno 22. října 2015 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

exkurze-javornicek-15-velka

Dětem, které navštěvují kroužek Javorníček, jsou blízké lidové tradice. Protože je důležité, aby děti věděly, o čem se v lidových písních zpívá, vyjely na exkurzi do EnviCentra pro krajinu ve Vysokém Poli. Zde jsme se seznámili se zvířaty, která jsou typická pro valašská hospodářství. Viděli jsme, jak se „kšíruje“ kůň, mluvili jsme „o kutí“ koní, apod. Spoustu těchto pojmů znaly děti z lidových písniček, které si také hned zazpívaly. Na závěr jsme se projeli koňským povozem a opékali špekáčky. Exkurze byla odměnou za práci v Javorníčku. Je ale velká škoda, že se počet členů letos zmenšil.

                   Mgr. Zdenka Vargová

→ přejít na fotogalerii


zpráva „Exkurze Javorníčku” již byla zobrazena 601x
zs-stitna-2015-skola-mini.jpg
tel.: 577 336 120 (kancelář)
e-mail: info@zs-stitna.cz
ID datové schránky: 4s92zng
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

Nástěnka (oznámení)

12.03.2019
Zápis žáků do 1. ročníku

se bude konat ve úterý 16. 4. 2019 od 13,30 do 16,00 v budově ZŠ. 

Informace najdete na našich stránkách ve složce:

  • Základní škola/Pro rodiče 1. ročníku 
  • Základní škola/Dokumenty ke stažení/Zápis do 1. ročníku – zákonné normy
  • Základní škola/Dokumenty ke stažení/Kritéria pro přijímání žáků do 1. třídy

Základní škola Gabry a Málinky Štítná nad Vláří, okr. Zlín, © 2005 – 2016
Informace ke správě osobních údajů a jejich ochrana (GDPR)
odběr novinek RSS, seznam odkazů na stránkách
logo-investice-do-rozvoje-vzdelavani.jpg