Exkurze Javorníčku

- napsáno 22. října 2015 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

exkurze-javornicek-15-velka

Dětem, které navštěvují kroužek Javorníček, jsou blízké lidové tradice. Protože je důležité, aby děti věděly, o čem se v lidových písních zpívá, vyjely na exkurzi do EnviCentra pro krajinu ve Vysokém Poli. Zde jsme se seznámili se zvířaty, která jsou typická pro valašská hospodářství. Viděli jsme, jak se „kšíruje“ kůň, mluvili jsme „o kutí“ koní, apod. Spoustu těchto pojmů znaly děti z lidových písniček, které si také hned zazpívaly. Na závěr jsme se projeli koňským povozem a opékali špekáčky. Exkurze byla odměnou za práci v Javorníčku. Je ale velká škoda, že se počet členů letos zmenšil.

Mgr. Zdenka Vargová

zpráva „Exkurze Javorníčku” již byla zobrazena 496x

Na začátek školního roku svému prvňáčkovi  připravte:

• aktovku, pouzdro
  •  červenomodrou tužku, gumu, ořezávátko
  •  pastelky  PROGRESSA ( malé),  lepidlo, halenu do VV, hadřík
  • zásobník na písmena, tabulku na skládání písmen, plastový obal na eurofólie  A4 ( s drukem), 2 průhledné fólie  A4,  1 průhlednou fólii  A5
  • malý ručník, plátěný ubrousek pod svačinku,
  • cvičební úbor – cvičky, bílé tričko, ponožky, kraťasy  (vše v plátěném  pytlíku a podepsané),
  • přezůvky, pytlík na přezůvky  ( podepsané )
  • 4 obaly A5 na sešity, 3 obaly A4 na pracovní sešity, 1 obal A4 (na šířku)  – obaly stačí  až v září

Pro vaše dítě do 1. třídy  jsme objednali :

• sešity, notýsek, archivační box, výkresy, náčrtníkový  papír, složku  barevných papírů, závěsný pytlík na lavici, 1 trojhrannou tužku, tabulku a fix, trojhrannou tužku, nůžky, kelímek na vodu, voskovky, pastelky, vodové barvy, modelovací  hmotu, štětec č. 8 a 12
  • hodnotu nad 200 Kč uhradíte v září 2018
Poslední týden v srpnu si můžete ve škole vyzvednout čip na vstup do školy a objednávky obědů. Podrobnosti upřesníme.