Exkurze Javorníčku

- napsáno 22. října 2015 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

exkurze-javornicek-15-velka

Dětem, které navštěvují kroužek Javorníček, jsou blízké lidové tradice. Protože je důležité, aby děti věděly, o čem se v lidových písních zpívá, vyjely na exkurzi do EnviCentra pro krajinu ve Vysokém Poli. Zde jsme se seznámili se zvířaty, která jsou typická pro valašská hospodářství. Viděli jsme, jak se „kšíruje“ kůň, mluvili jsme „o kutí“ koní, apod. Spoustu těchto pojmů znaly děti z lidových písniček, které si také hned zazpívaly. Na závěr jsme se projeli koňským povozem a opékali špekáčky. Exkurze byla odměnou za práci v Javorníčku. Je ale velká škoda, že se počet členů letos zmenšil.

Mgr. Zdenka Vargová

zpráva „Exkurze Javorníčku” již byla zobrazena 569x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

05.12.2018
V rámci projektu Recyklohraní s zapojujeme do kampaně Věnuj mobil. Vysloužilé mobilní telefony můžete odevzdávat i s baterií a nabíječkou (není podmínkou) do 31. 1. 2019 do kontejneru, který je umístěn ve vestibulu školy.