Exkurze Javorníčku

- napsáno 22. října 2015 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

exkurze-javornicek-15-velka

Dětem, které navštěvují kroužek Javorníček, jsou blízké lidové tradice. Protože je důležité, aby děti věděly, o čem se v lidových písních zpívá, vyjely na exkurzi do EnviCentra pro krajinu ve Vysokém Poli. Zde jsme se seznámili se zvířaty, která jsou typická pro valašská hospodářství. Viděli jsme, jak se „kšíruje“ kůň, mluvili jsme „o kutí“ koní, apod. Spoustu těchto pojmů znaly děti z lidových písniček, které si také hned zazpívaly. Na závěr jsme se projeli koňským povozem a opékali špekáčky. Exkurze byla odměnou za práci v Javorníčku. Je ale velká škoda, že se počet členů letos zmenšil.

Mgr. Zdenka Vargová

zpráva „Exkurze Javorníčku” již byla zobrazena 466x

Seznam dětí přijatých do 1. ročníku školního roku 2018/2019 najdete ZDE.

Výskyt vší

Protože se u dětí vyskytují vši, prosíme rodiče, aby dětem důkladně zkontrolovali vlasy. V případě výskytu vší ponechejte své dítě doma a důsledně používejte přípravky na vyhubení vší.