ZŠ Gabry a Málinky Štítná nad Vláří

Štítná nad Vláří 417, okr. Zlín

Exkurze Praha 2018

- napsáno 12. června 2018 v kategorii Exkurze-výlety autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-9255-519

V pondělí 11. 6 . 2018 jsme se vydali se žáky 9. třídy na jednodenní exkurzi do Prahy. Z Bylnice jsme vyrazili hned ve 4 hodiny ráno a v půl desáté nás už čekala prohlídka Pražského hradu i s interiéry. Obdivovali jsme krásy chrámu Sv. Víta, Vladislavského sálu, podívali jsme se z okna, ze kterého byli svrženi pražští místodržící, dostali jsme se i do baziliky Sv. Jiří a do Zlaté uličky.

Po procházce Nerudovou ulicí jsme se pak přes Karlův most dostavili do muzea Karlova mostu. Po seznámení se spoustou zajímavostí o této známé stavbě jsme nasedli na loď a pluli jsme po Vltavě a Čertovce. Na závěr jsme se zastavili u Betlémské kaple, na Staroměstském náměstí a u Prašné brány. Stihli jsme i rozchod na Václavském náměstí. Domů jsme dorazili unavení, ale plni dojmů z našeho hlavního města.

→ přejít na fotogalerii

zpráva „Exkurze Praha 2018” již byla zobrazena 266x
zs-stitna-2015-skola-mini.jpg
tel.: 577 336 120 (kancelář)
e-mail: info@zs-stitna.cz
ID datové schránky: 4s92zng
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

Nástěnka (oznámení)


Základní škola Gabry a Málinky Štítná nad Vláří, okr. Zlín, © 2005 – 2016
Informace ke správě osobních údajů a jejich ochrana (GDPR)
odběr novinek RSS, seznam odkazů na stránkách
logo-investice-do-rozvoje-vzdelavani.jpg