Exkurze TITANIC

- napsáno 31. ledna 2019 v kategorii Exkurze-výlety autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-0669-velka

Dne 30. ledna 2019 se žáci 6. a 7. třídy vypravili vlakem v časných ranních hodinách na   mezinárodní putovní výstavu věnovanou  světově proslulému TITANICU. Akce se koná v těchto dnech na brněnském výstavišti.

Před exkurzí jsme zhlédli stejnojmenný film. Na základě těchto znalostí si pak žáci mohli dát do souvislostí nejen jednotlivé filmové postavy s těmi skutečnými, ale zároveň díky interaktivním prostorám expozice mohli na vlastní kůži pocítit chlad ledovce,  slyšet hluk strojů v podpalubí nebo se projít prostorami kajut pro cestující z 1.třídy….apod.  Vše bylo ještě doplněno dobovými   informacemi (tehdejší filmový týdeník, noviny apod.).

Z výstaviště jsme se pomocí MHD dostali na hrad Špilberk. V kasematech si žáci prohlédli „slavné“ hradní vězení z dob Josefa II. Odtud jsme se potom pěšky přesunuli do Vaňkovy galerie, kde měly děti rozchod.

Žákům se exkurze (podle jejich vlastních slov) velmi líbila.

Za pedagogický doprovod  Mgr. Renata Chromíková

zpráva „Exkurze TITANIC” již byla zobrazena 262x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

13.08.2019
Školní kuchyně začne pro cizí strávníky vařit od pondělí 2. 9. 2019.

PRO RODIČE BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

Na začátek školního roku svému prvňáčkovi  připravte:

• aktovku, pouzdro
  •  červenomodrou tužku, gumu, ořezávátko
  •  pastelky  PROGRESSA (malé), lepidlo, halenu do VV, hadřík
  • zásobník na písmena, tabulku na skládání písmen, plastový obal na eurofólie  A4 (s drukem)
  • 2 průhledné fólie  A4, 1 průhlednou fólii A5
  • malý ručník, plátěný ubrousek pod svačinku,
  • cvičební úbor – cvičky, bílé tričko, ponožky, kraťasy  (vše v plátěném  pytlíku a podepsané)
  • přezůvky, pytlík na přezůvky (podepsané)
  •  4 obaly A5 na sešity, 3 obaly A4 na pracovní sešity, 1obal A4 (na šířku)   -  obaly stačí  až v září

Pro vaše dítě jsme objednali: