Exkurze TITANIC

- napsáno 31. ledna 2019 v kategorii Exkurze-výlety autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-0669-velka

Dne 30. ledna 2019 se žáci 6. a 7. třídy vypravili vlakem v časných ranních hodinách na   mezinárodní putovní výstavu věnovanou  světově proslulému TITANICU. Akce se koná v těchto dnech na brněnském výstavišti.

Před exkurzí jsme zhlédli stejnojmenný film. Na základě těchto znalostí si pak žáci mohli dát do souvislostí nejen jednotlivé filmové postavy s těmi skutečnými, ale zároveň díky interaktivním prostorám expozice mohli na vlastní kůži pocítit chlad ledovce,  slyšet hluk strojů v podpalubí nebo se projít prostorami kajut pro cestující z 1.třídy….apod.  Vše bylo ještě doplněno dobovými   informacemi (tehdejší filmový týdeník, noviny apod.).

Z výstaviště jsme se pomocí MHD dostali na hrad Špilberk. V kasematech si žáci prohlédli „slavné“ hradní vězení z dob Josefa II. Odtud jsme se potom pěšky přesunuli do Vaňkovy galerie, kde měly děti rozchod.

Žákům se exkurze (podle jejich vlastních slov) velmi líbila.

Za pedagogický doprovod  Mgr. Renata Chromíková

zpráva „Exkurze TITANIC” již byla zobrazena 216x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.