Filmový festival Zlín 2015

- napsáno 4. června 2015 v kategorii Kultura autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

54kongres

Dne 2. června  2015 jsme se zúčastnili Mezinárodního festivalu filmů ve Zlíně, který letos byl zastoupen především německou kinematografií. Přesto se v nabídce našly i snímky z Ruska, Švédska a dalších zemí.

Dopoledne jsme začali tzv. doprovodným programem, během něhož jsme mohli zhlédnout výstavu prací A. Borna na zlínském zámku nebo jsme navštívili vysílání českého rozhlasu.

Pro 6. a 7. ročník se nám podařilo zajistit ruský soutěžní  film  „Nebeský velbloud“. Po filmu proběhla beseda s režisérem a s hlavními představiteli. Žáci se tak mohli dozvědět něco více ze zákulisí  natáčení.

Pro 8. a 9. ročník  byl objednán německý film „Velký sen“ .  Němečtí  tvůrci se snažili vtipně  zachytit historii fotbalu v Německu. Žáci byli s výběrem filmů spokojeni.

Děkujeme KPDŠ za krásný dárek ke Dni dětí. Big grin                                                                                                                               Mgr. Renata Chromíková

zpráva „Filmový festival Zlín 2015” již byla zobrazena 502x

Výskyt vší

Protože se u dětí vyskytují vši, prosíme rodiče, aby dětem důkladně zkontrolovali vlasy. V případě výskytu vší ponechejte své dítě doma a důsledně používejte přípravky na vyhubení vší.

Zápis žáků do 1. ročníku

se bude konat ve čtvrtek 19. 4. 2018 od 13,30 do 16,00 v budově ZŠ.

Informace najdete na našich stránkách ve složce:

• Základní škola/Pro rodiče 1. ročníku
  • Základní škola/Dokumenty ke stažení/Zápis do 1. ročníku – zákonné normy