ZŠ Gabry a Málinky Štítná nad Vláří

Štítná nad Vláří 417, okr. Zlín

Fryšták 2016 - VIII.A

- napsáno 22. dubna 2016 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová
img-2078-velka
Program pobytu ve Fryštáku, zážitky a atmosféru přiblížila Barbora Šuráňová z 8. A.
 1. den

  Naše velká a očekávaná cesta započala už před školou, kde všichni netrpělivě čekali, až přijede autobus. Jakmile jsme jej spatřili, začal organizovaný chaos. Každý z nás se rozeběhl rychlostí světla s cílem zabrat si nejlepší místo. Když jsme nastoupili, začala diskuze o tom, jaké to tam bude a jaká má kdo očekávání. 

 

Krátce poté, co jsme dorazili do Fryštáku, nás přivítali dva týpci s poněkud zvláštním citem pro módu. Naše reakce v podobě nezastavitelného smíchu se dostavila okamžitě. Instruktoři se nám představili jako zástupci agentury Amor a dali nám kytičku, na kterou navazovala naše první mise. Řekli, že máme jít k náhodnému kolemjdoucímu, popřát mu dobrý den a kytičku mu předat. Většina z nás to zvládla. Dalším naším úkolem bylo rozdělení do dvojic. V každé dvojici měl být kluk a holka. Kluci to měli tentokrát těžší než holky. Museli nás, naše věci a jejich věci dovést až do DISU. Aby to nebylo tak strašně lehké, holky měly zavázané oči. Nicméně nějakým neuvěřitelným způsobem jsme se všichni společně dostali na místo. Ani jsme se nevzpamatovali a už jsme měli další úkol. Rozdělili jsme se do 4 týmů po 4, protože je nás 16. Naším úkolem bylo zapamatovat si text básničky a pak ho sdělit jednomu člověku z našeho týmu. Člověk, kterému jsme sdělovali básničku, ji dále předal jednomu z instruktorů. Zní to lehce, ale je to těžší, než se zdá. Nakonec to všechny týmy zvládly. Nyní bylo na řadě seznamování. Instruktoři nám připravili barevné papíry a propisky. Na papír jsme měli napsat něco o sobě, aby nás lépe poznali. Následně na náš papír mohli psát i spolužáci. Po obědě jsme se museli přesunout do přírody. Kluci nám ještě před tím řekli, že si máme každý s každým obstarat schůzku. Za možnost povyprávět si s lidmi ze třídy, se kterými moc nemluvím, jsem neskutečně vděčná. Dorazili jsme do cíle, kde čekala naše další aktivita. Jmenovalo se to hokejový golf (v Americe velmi populární hra :-D). Cílem bylo dostat míček do jamky hokejkou. I přesto, že některé skupiny s tím zápasily, se všem nakonec podařilo dostat míček do všech desíti jamek. O hře jménem Jelení lůj nikdo z vás asi neslyšel. Jedná se o to, že v hadříku bylo zavázané hov … teda míček. Tento předmět jste poté odhodili do dáli a začali obíhat svůj 8 členný tým. Další skupina ho musela najít a zopakovat to po vás. Takto se to opakovalo dokud jeden z týmů neměl šedesát oběhnutých koleček. Po této aktivitě jsme šli zpátky na naši základnu. Na večeři jsme měli vajíčkovou pomazánku (nejspíš od Ládi Hrušky). Po večeři následovala hra ANO x  NE. V této hře jsme dostali kartičku s nápisy ano a ne. Pomocí nich jsme popravdě odpovídali na kladené otázky. O této hře nemůžu moc mluvit, neboť jsem přísahala, že co se stane v kruhu, už nemůže ven. Dále bylo zhodnocení dne. Většinou bylo typu super a líbilo se mi …atd. No pak přišla chvíle kdy jsme měli jít spát. Málokdo usnul ve stanovený čas.

 1. den
  ​​
  ​​​Drtivá většina se probudila ještě pře​d dobou, kdy měla vstávat. Ten zbytek samozřejmě probudila vstávající většina. Po snídani začal program. První hra, kterou jsme hráli, byla Romeo a Julie. Další aktivita byla spíše diskuzní. Thomas (jeden z vedoucích) nám pouštěl 3 klipy, u kterých jsme měli sdělit svůj názor. Nikomu se do řeči moc nechtělo. Naštěstí v naší třídě se nachází pár lidí, co se nebáli mluvit a podělili se s námi o své názory. Následoval oběd a 2 hodinová pauza, při které jsme měli možnost zahrát si kopanou s Thomasem. Zmožení jsme se vraceli na naše pokoje a zjistili jsme, že už máme jen 30 minut do dalšího výšlapu. Když jsme nic netušící dorazili na místo, kolem nás projel týpek se zelenou hlavou a modrým upnutým trikotem. Podle jeho oblečení jsem usoudila, že asi bude patřit k našim vedoucím. Informoval nás, že se tu pořádá závod na speciálních kolech. Speciální byly v tom, že neměly ani řetěz ani brzdy, tudíž vás musel někdo tlačit. Situace vypadala následovně: jeden chudák seděl na kole a ostatní z jeho týmu ho tlačili. Terén vypadal velice slibně. Od kopce, z kterého nás tým musel pustit až po vodní dráhu, po které se muselo projet. Po náročném výletu jsme mohli jít slaňovat, lézt po horolezecké stěně nebo jen tak ležet na pokoji. Dále nás čekal nezapomenutelný večerní program. Naším úkolem bylo vylosovat si téma a v daném týmu i zahrát. Dostavil se i pan ředitel Josef Hnaníček a paní zástupkyně Jitka Tkadlecová. Naše třída i druhá třída podávaly výkony Leonarda Dicapria. Prostě styl a ladnost provedení byla naprosto bezchybná. Konec večera se odehrával v hororové atmosféře, kdy jsme byli vysláni na půdu. Za naše herecké výkony tam po nás chtěli autogramy.

 
 1. den
  Ráno po probuzení na nás čekala snídaně. Po snídani jsme se dostavili do naší klubovny a začal program. Rozcvička byla pro tentokrát z vody do vody (u nás se tomu říká voda břeh). Další aktivita byla o důvěře. Měli jsme padat dopředu a dozadu a věřit, že nás někdo chytí. Na základě toho jsme si lehli na podlahu a ostatní nás zvedali nad hlavu. Mimochodem takhle vysoko jsem ještě nikdy nebyla. Na závěr nám Thomas se Štěpánem přečetli a pustili příběh o tom, jak manželství není pro sobce. Nemáte se ptát co mi to dá, ale co můžu já dát. Toto video mě opravdu ohromilo. Zakončením cesty bylo promítání našich fotek. Tato silná chvilka v nás vyvolala radost a zároveň smutek. Radost z toho, co jsme tu mohli prožít a smutek, že už musíme jet domů. Když jsme odjížděli, Thomas i Štěpán nám hrozně dlouho mávali.


​Závěr​
Moc se mi ve Fryštáku líbilo. Kdyby to šlo, jela bych tam znovu. Přístup instruktorů a program celkově byl skvělý.

 

                                           Barbora Šuráňová, VIII. A

→ přejít na fotogalerii

zpráva „Fryšták 2016 - VIII.A” již byla zobrazena 826x
zs-stitna-2015-skola-mini.jpg
tel.: 577 336 120 (kancelář)
e-mail: info@zs-stitna.cz
ID datové schránky: 4s92zng
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

Nástěnka (oznámení)

12.03.2019
Zápis žáků do 1. ročníku

se bude konat ve úterý 16. 4. 2019 od 13,30 do 16,00 v budově ZŠ. 

Informace najdete na našich stránkách ve složce:

 • Základní škola/Pro rodiče 1. ročníku 
 • Základní škola/Dokumenty ke stažení/Zápis do 1. ročníku – zákonné normy
 • Základní škola/Dokumenty ke stažení/Kritéria pro přijímání žáků do 1. třídy

Základní škola Gabry a Málinky Štítná nad Vláří, okr. Zlín, © 2005 – 2016
Informace ke správě osobních údajů a jejich ochrana (GDPR)
odběr novinek RSS, seznam odkazů na stránkách
logo-investice-do-rozvoje-vzdelavani.jpg