Fryšták - 8. ročník

- napsáno 20. dubna 2012 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

frystak-8-roc-2012-velka

Od 16. do 18. dubna se naše třída účastnila Orientačních dnů v Domě Ignáce Stuchlého ve Fryštáku. Účelem pobytu bylo poznávat sebe i své spolužáky.

Během těchto tří dnů jsme hráli mnoho nám dosud neznámých her pod vedením lektorů Tidíta (mj. zastáncem návrhu jediného „i“ v češtině) a Anežky a za asistence třídního učitele naší povedené třídy – pana Šenkeříka a ředitele školy pana Hnaníčka.

Cílem her byla spolupráce a domluva taktiky v týmech, která byla ovšem několikrát přebita touhou po vítězství, což vedlo k humorným až zmatkovitým situacím. Pobyt ve Fryštáku jsme si užili – až na obrovskou únavu po příjezdu domů. Budeme na něj rádi vzpomínat.

žáci 8. třídy

zpráva „Fryšták - 8. ročník” již byla zobrazena 2418x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

PRO RODIČE BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

Na začátek školního roku svému prvňáčkovi  připravte:

• aktovku, pouzdro
  •  červenomodrou tužku, gumu, ořezávátko
  •  pastelky  PROGRESSA (malé), lepidlo, halenu do VV, hadřík
  • zásobník na písmena, tabulku na skládání písmen, plastový obal na eurofólie  A4 (s drukem)
  • 2 průhledné fólie  A4, 1 průhlednou fólii A5
  • malý ručník, plátěný ubrousek pod svačinku,
  • cvičební úbor – cvičky, bílé tričko, ponožky, kraťasy  (vše v plátěném  pytlíku a podepsané)
  • přezůvky, pytlík na přezůvky (podepsané)
  •  4 obaly A5 na sešity, 3 obaly A4 na pracovní sešity, 1obal A4 (na šířku)   -  obaly stačí  až v září

Pro vaše dítě jsme objednali: