Fryšták - 8. ročník

- napsáno 20. dubna 2012 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

frystak-8-roc-2012-velka

Od 16. do 18. dubna se naše třída účastnila Orientačních dnů v Domě Ignáce Stuchlého ve Fryštáku. Účelem pobytu bylo poznávat sebe i své spolužáky.

Během těchto tří dnů jsme hráli mnoho nám dosud neznámých her pod vedením lektorů Tidíta (mj. zastáncem návrhu jediného „i“ v češtině) a Anežky a za asistence třídního učitele naší povedené třídy – pana Šenkeříka a ředitele školy pana Hnaníčka.

Cílem her byla spolupráce a domluva taktiky v týmech, která byla ovšem několikrát přebita touhou po vítězství, což vedlo k humorným až zmatkovitým situacím. Pobyt ve Fryštáku jsme si užili – až na obrovskou únavu po příjezdu domů. Budeme na něj rádi vzpomínat.

žáci 8. třídy

zpráva „Fryšták - 8. ročník” již byla zobrazena 1973x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 200 dětí, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

16.10.2017
Výskyt vší

Vážení rodiče, v naší škole vyskytly vši. Prosíme, abyste svým dětem i členům rodiny pečlivě prohlédli vlasy. V případě výskytu ošetřete vlasy přípravky PEDICUL HERMAL, DIFUSIL-H-FORTE, PARA-SIDOSE nebo PARANITJe třeba také vydezinfikovat hřebeny, kartáče, límce bund, čepice apod. Současně je nutné vyprat a vyžehlit ložní prádlo a textilie, které by mohly být zavšiveny.

Příspěvek KPDŠ

Výbor KPDŠ odhlasoval na své schůzi dne 5. 10. 2017 výběr příspěvku na nejstarší dítě v rodině ve výši 250,– Kč. Tento příspěvek se používá na akce pro žáky naší školy – vstupné a jízdné na kulturní akce, úhradu preventivních programů (R-Ego), nákup cen za různé soutěže, příspěvek na lyžařský výcvikový kurz. Děkujeme za úhradu.