ZŠ Gabry a Málinky Štítná nad Vláří

Štítná nad Vláří 417, okr. Zlín

Gabra ve škole

- napsáno 3. listopadu 2014 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

gabra-ve-skole-14-velka

Dne 30.10.2014 navštívila naši školu velmi vzácná návštěva, paní Ing. Gabriela Kliková, dcera Gabry a pan Jan Kutina, vnuk Málinky z legendárních dětských knížek, které znají mnohé generace čtenářů.

Po prohlídce místní knihovny si našli čas i na návštěvu naší školy, která nese čestné jméno ZŠ Gabry a Málinky. Oba vzácní hosté s velkým zájmem shlédli zkoušku dětí z našeho Javorníčku, které předvedly něco ze svého umění. Paní Kliková se s dětmi valašské písničky i zazpívala. Pan Kutina ve svém mailu knihovnici paní Zvoníčkové ocenil návštěvu školy slovy…

„Ještě Vám musím říci, že děti ze školy na mě udělaly veliký dojem, krásně zpívaly, měly cit pro dynamiku a velké zaujetí pro věc. Bude-li to možné, vyřiďte jim můj obdiv.“

                                                                           Se srdečným pozdravem Jan Kutina

→ přejít na fotogalerii

zpráva „Gabra ve škole” již byla zobrazena 1247x
zs-stitna-2015-skola-mini.jpg
tel.: 577 336 120 (kancelář)
e-mail: info@zs-stitna.cz
ID datové schránky: 4s92zng
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

Nástěnka (oznámení)


Základní škola Gabry a Málinky Štítná nad Vláří, okr. Zlín, © 2005 – 2016
Informace ke správě osobních údajů a jejich ochrana (GDPR)
odběr novinek RSS, seznam odkazů na stránkách
logo-investice-do-rozvoje-vzdelavani.jpg