Hodina se záchranářem

- napsáno 4. června 2019 v kategorii autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-2492-velkaDne 3. 6. 2019  se žáci 6. ročníku v rámci výchovy k občanství zúčastnili  výuky  vedené zdravotnickým záchranářem Tomášem  Chromíkem  na téma PRVNÍ POMOC.  Některé z teoreticky získaných vědomostí si děti  vyzkoušely   přímo na místě v praxi (např. záchrana člověka v bezvědomí).  Na konci hodiny zbyl i čas pro zvídavé dotazy. Žáci hodnotili hodinu celkově jako přínosnou a zajímavou.

Renata Chromíková

zpráva „Hodina se záchranářem” již byla zobrazena 50x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

13.08.2019
Školní kuchyně začne pro cizí strávníky vařit od pondělí 2. 9. 2019.

PRO RODIČE BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

Na začátek školního roku svému prvňáčkovi  připravte:

• aktovku, pouzdro
  •  červenomodrou tužku, gumu, ořezávátko
  •  pastelky  PROGRESSA (malé), lepidlo, halenu do VV, hadřík
  • zásobník na písmena, tabulku na skládání písmen, plastový obal na eurofólie  A4 (s drukem)
  • 2 průhledné fólie  A4, 1 průhlednou fólii A5
  • malý ručník, plátěný ubrousek pod svačinku,
  • cvičební úbor – cvičky, bílé tričko, ponožky, kraťasy  (vše v plátěném  pytlíku a podepsané)
  • přezůvky, pytlík na přezůvky (podepsané)
  •  4 obaly A5 na sešity, 3 obaly A4 na pracovní sešity, 1obal A4 (na šířku)   -  obaly stačí  až v září

Pro vaše dítě jsme objednali: