Hospic Ondrášek

- napsáno 8. července 2016 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

Na konci roku 2015 přišla  do Mobilního hospice Ondrášku potěšující zpráva.

Klub přátel dětí a školy při ZŠ Štítná nad Vláří vybral pro naší organizaci částku 10.000-Kč.

Mobilní hospic Ondrášek z daru pořídil vybavení do dětského hospicového stacionáře. Tento stacionář slouží jako odlehčovací služba pro rodiny, které pečují o své nevyléčitelně nemocné dítě. Rodiče, kteří jsou zatížení každodenní péči, mohou svěřit své dítě stacionáři, ve kterém je pro dítě zajištěná zdravotní péče po celou dobu pobytu.

Do stacionáře bylo zakoupeno:

• Ÿ                    houpací síť se stojanem – cena celkem 3.080,–Kč
  • Ÿ                    slunečník s podstavcem za 3.280,– Kč
  • Ÿ                    KINEZIO- tejping – 498,– Kč

(Tejpovací pásky jsou využívány hlavně při návštěvách fyzioterapeuta u dětských pacientů. Lze s nimi ulevit např od bolesti jednotlivých tělesných segmentu, centrovat kořenové    klouby těla (ramena, kyčle) v případech, kdy je pacient nucen zaujímat ne zcela             fyziologickou polohu v lůžku. Dále je jejich využití vhodné k podpoře peristaltiky, která je u imobilních pacientů, u kterých je často potřeba enterální výživy či je výživa celkově problematická v souvislosti s medikací velikým problémem a způsobuje další bolestivé stavy. Tejpovací pásky lze také využít jako fixovací pásku pro zajištění rychlejšího hojení jizev po operacích, podporu prokrvení či funkční pomoc a podporu dýchacích svalu    pro zajištění co nejoptimálnějších dechových stereotypů a respirační hygieny.

• Ÿ                    perličkové polohovací pomůcky – 1.181,– Kč
  • Ÿ                    pomůcky pro děti Snoezelen – 2.106,– Kč:

(Relaxační pyramida se zvuky přírody, Houba led z optických vláken,2× Multi   spinner LED.

Celkem 10.145,– Kč

Děkujeme Klubu přátel dětí a školy při ZŠ Štítná nad Vláří za to, že podpořili péči o nevyléčitelně nemocné děti. Díky vám se u nás děti budou cítit příjemně.

zpráva „Hospic Ondrášek” již byla zobrazena 330x

Od 1. 10. 2018 se zvyšuje cena stravného o 2,– Kč.