Javorníček ve Vysokém Poli 2018

- napsáno 14. listopadu 2018 v kategorii autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-0136-velka

V úterý 13. 11. 2018 navštívily děti z Javorníčku EnviCentrum ve Vysokém Poli. Tentokrát jsme vybrali výukový program V chudé brázdě kamení aneb rolníkův rok. Seznámili jsme se s ročním pracovním koloběhem valašského rolníka a s plodinami pěstovanými na Valašsku. Neminula nás ani prohlídka zvířat, která je vždy  pomyslnou třešničkou na dortu.  Dětem se exkurze líbila a těšíme se na další podobné akce.

Mgr. Klára Nosková, Mgr. Zdenka Vargová

zpráva „Javorníček ve Vysokém Poli 2018” již byla zobrazena 116x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.