Konverzační soutěž v německém jazyce 2015

- napsáno 29. dubna 2015 v kategorii Soutěže autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

konverzace-jn-15-velka

Dne 29. dubna 2015 se konala konverzační soutěž v německém jazyce. Naši žáci 8. a 9. tříd si mohli ověřit úroveň svých znalostí druhého cizího jazyka v praxi. Nejdříve doplňovali text na základě poslechu.  Druhá část soutěže se skládala z popisu obrázku a pěti konverzačních témat.  (Jahreszeiten, Urlaub und Reisen, Mein Alltag, Meine Familie, Meine Hobbys)

Porota hodnotila fonologii, porozumění, reakci, rozsah slovní zásoby a gramatické chyby v mluveném projevu.

Nakonec soutěžní pořadí dopadlo následovně:

1. místo Daniela Šuráňová  (9.tř.)

2. místo Veronika Jablečníková (8.tř.)

3. místo Tomáš Pjajko (9.tř.)

Všem zúčastněným děkujeme za vzornou přípravu a za to, že dělají něco navíc.

Mgr. Renata Chromíková

zpráva „Konverzační soutěž v německém jazyce 2015” již byla zobrazena 737x