ZŠ Gabry a Málinky Štítná nad Vláří

Štítná nad Vláří 417, okr. Zlín

Konverzační soutěž v německém jazyce 2015

- napsáno 29. dubna 2015 v kategorii Soutěže autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

konverzace-jn-15-velka

Dne 29. dubna 2015 se konala konverzační soutěž v německém jazyce. Naši žáci 8. a 9. tříd si mohli ověřit úroveň svých znalostí druhého cizího jazyka v praxi. Nejdříve doplňovali text na základě poslechu.  Druhá část soutěže se skládala z popisu obrázku a pěti konverzačních témat.  (Jahreszeiten, Urlaub und Reisen, Mein Alltag, Meine Familie, Meine Hobbys)

Porota hodnotila fonologii, porozumění, reakci, rozsah slovní zásoby a gramatické chyby v mluveném projevu.

Nakonec soutěžní pořadí dopadlo následovně:

1. místo Daniela Šuráňová  (9.tř.)

2. místo Veronika Jablečníková (8.tř.)

3. místo Tomáš Pjajko (9.tř.)

 

Všem zúčastněným děkujeme za vzornou přípravu a za to, že dělají něco navíc.

 

                                                                                  Mgr. Renata Chromíková

→ přejít na fotogalerii

zpráva „Konverzační soutěž v německém jazyce 2015” již byla zobrazena 784x
zs-stitna-2015-skola-mini.jpg
tel.: 577 336 120 (kancelář)
e-mail: info@zs-stitna.cz
ID datové schránky: 4s92zng
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

Nástěnka (oznámení)

14.01.2019
Oznamujeme cizím strávníkům, že od 1. 2. 2019 se zvyšuje cena oběda na 70,– Kč. 

05.12.2018
V rámci projektu Recyklohraní s zapojujeme do kampaně Věnuj mobil. Vysloužilé mobilní telefony můžete odevzdávat i s baterií a nabíječkou (není podmínkou) do 31. 1. 2019 do kontejneru, který je umístěn ve vestibulu školy. 


Základní škola Gabry a Málinky Štítná nad Vláří, okr. Zlín, © 2005 – 2016
Informace ke správě osobních údajů a jejich ochrana (GDPR)
odběr novinek RSS, seznam odkazů na stránkách
logo-investice-do-rozvoje-vzdelavani.jpg