Konverzační soutěž v německém jazyce 2015

- napsáno 29. dubna 2015 v kategorii Soutěže autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

konverzace-jn-15-velka

Dne 29. dubna 2015 se konala konverzační soutěž v německém jazyce. Naši žáci 8. a 9. tříd si mohli ověřit úroveň svých znalostí druhého cizího jazyka v praxi. Nejdříve doplňovali text na základě poslechu.  Druhá část soutěže se skládala z popisu obrázku a pěti konverzačních témat.  (Jahreszeiten, Urlaub und Reisen, Mein Alltag, Meine Familie, Meine Hobbys)

Porota hodnotila fonologii, porozumění, reakci, rozsah slovní zásoby a gramatické chyby v mluveném projevu.

Nakonec soutěžní pořadí dopadlo následovně:

1. místo Daniela Šuráňová  (9.tř.)

2. místo Veronika Jablečníková (8.tř.)

3. místo Tomáš Pjajko (9.tř.)

Všem zúčastněným děkujeme za vzornou přípravu a za to, že dělají něco navíc.

Mgr. Renata Chromíková

zpráva „Konverzační soutěž v německém jazyce 2015” již byla zobrazena 713x

Na začátek školního roku svému prvňáčkovi  připravte:

• aktovku, pouzdro
  •  červenomodrou tužku, gumu, ořezávátko
  •  pastelky  PROGRESSA ( malé),  lepidlo, halenu do VV, hadřík
  • zásobník na písmena, tabulku na skládání písmen, plastový obal na eurofólie  A4 ( s drukem), 2 průhledné fólie  A4,  1 průhlednou fólii  A5
  • malý ručník, plátěný ubrousek pod svačinku,
  • cvičební úbor – cvičky, bílé tričko, ponožky, kraťasy  (vše v plátěném  pytlíku a podepsané),
  • přezůvky, pytlík na přezůvky  ( podepsané )
  • 4 obaly A5 na sešity, 3 obaly A4 na pracovní sešity, 1 obal A4 (na šířku)  – obaly stačí  až v září

Pro vaše dítě do 1. třídy  jsme objednali :

• sešity, notýsek, archivační box, výkresy, náčrtníkový  papír, složku  barevných papírů, závěsný pytlík na lavici, 1 trojhrannou tužku, tabulku a fix, trojhrannou tužku, nůžky, kelímek na vodu, voskovky, pastelky, vodové barvy, modelovací  hmotu, štětec č. 8 a 12
  • hodnotu nad 200 Kč uhradíte v září 2018
Poslední týden v srpnu si můžete ve škole vyzvednout čip na vstup do školy a objednávky obědů. Podrobnosti upřesníme.