Konverzační soutěž v německém jazyce 2016

- napsáno 26. dubna 2016 v kategorii Soutěže autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-1368-velka

Dne 25. 4 . 2016 se konala soutěž v německé konverzaci. Vybraní zástupci 8. a 9. ročníků si tak mohli ověřit své znalosti němčiny v praxi. Žáci si nejdříve vylosovali některé ze zadaných
úloh (Jahreszeiten, Urlaub und Reisen, Mein Alltag, Meine Familie, Meine Hobbys). Popsali také obrázek související s výše uvedenými tématy, přičemž se projevila především jejich pohotovost a slovní zásoba v mluveném projevu. Následoval poslech a doplňování neznámého textu.

Soutěžní klání tedy vůbec nebylo jednoduché, protože němčina je pro naše žáky druhým cizím jazykem. Přesto se všichni zúčastnili se ctí.

Konečné pořadí bylo následující:

1. místo: Veronika Jablečníková (9. roč.)

2. místo: Tereza Jablečníková (8. B)

3. místo: Kateřina Fojtíková (8. B)

Všem zúčastněným děkujeme za účast a zároveň jim přejeme hodně úspěchů v dalším studiu německého jazyka.

Mgr. Marie Ťulpová, Mgr. Renata Chromíková

zpráva „Konverzační soutěž v německém jazyce 2016” již byla zobrazena 500x

Od 1. 10. 2018 se zvyšuje cena stravného o 2,– Kč.