ZŠ Gabry a Málinky Štítná nad Vláří

Štítná nad Vláří 417, okr. Zlín

Konverzační soutěž v německém jazyce 2016

- napsáno 26. dubna 2016 v kategorii Soutěže autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-1368-velka

Dne 25. 4 . 2016 se konala soutěž v německé konverzaci. Vybraní zástupci 8. a 9. ročníků si tak mohli ověřit své znalosti němčiny v praxi. Žáci si nejdříve vylosovali některé ze zadaných
úloh (Jahreszeiten, Urlaub und Reisen, Mein Alltag, Meine Familie, Meine Hobbys). Popsali také obrázek související s výše uvedenými tématy, přičemž se projevila především jejich pohotovost a slovní zásoba v mluveném projevu. Následoval poslech a doplňování neznámého textu.

Soutěžní klání tedy vůbec nebylo jednoduché, protože němčina je pro naše žáky druhým cizím jazykem. Přesto se všichni zúčastnili se ctí.

Konečné pořadí bylo následující:

1. místo: Veronika Jablečníková (9. roč.)

2. místo: Tereza Jablečníková (8. B)

3. místo: Kateřina Fojtíková (8. B)

Všem zúčastněným děkujeme za účast a zároveň jim přejeme hodně úspěchů v dalším studiu německého jazyka.

Mgr. Marie Ťulpová, Mgr. Renata Chromíková

→ přejít na fotogalerii

zpráva „Konverzační soutěž v německém jazyce 2016” již byla zobrazena 543x
zs-stitna-2015-skola-mini.jpg
tel.: 577 336 120 (kancelář)
e-mail: info@zs-stitna.cz
ID datové schránky: 4s92zng
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

Nástěnka (oznámení)

05.12.2018
V rámci projektu Recyklohraní s zapojujeme do kampaně Věnuj mobil. Vysloužilé mobilní telefony můžete odevzdávat i s baterií a nabíječkou (není podmínkou) do 31. 1. 2019 do kontejneru, který je umístěn ve vestibulu školy. 


Základní škola Gabry a Málinky Štítná nad Vláří, okr. Zlín, © 2005 – 2016
Informace ke správě osobních údajů a jejich ochrana (GDPR)
odběr novinek RSS, seznam odkazů na stránkách
logo-investice-do-rozvoje-vzdelavani.jpg