Konverzační soutěž v německém jazyce 2017

- napsáno 18. května 2017 v kategorii Soutěže autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-5102-velka

Dne 18. 5. 2017 se konala soutěž v německé konverzaci. Vybraní žáci z 9. A a 9. B  si tak mohli ověřit své znalosti němčiny v praxi. Žáci si nejdříve vylosovali některé ze zadaných úloh (Jahreszeiten, Urlaub und Reisen, Mein Alltag, Meine Familie, Meine Hobbys, Meine Wohnung…).  Popsali také obrázek související s výše uvedenými tématy , přičemž se projevila především jejich pohotovost a slovní zásoba.

Nakonec pořadí bylo následující:

1. místo:  Tereza Jablečníková (9. B)

2. místo:  Kateřina Fojtíková (9. B)

3. místo:  Natálie Kujová (9. A)

Všem zúčastněným děkujeme za účast a zároveň jim přejeme hodně úspěchů v dalším studiu německého jazyka na vybrané střední škole.

Mgr. Marie Ťulpová,  Mgr. Renata Chromíková

zpráva „Konverzační soutěž v německém jazyce 2017” již byla zobrazena 348x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.