Konverzační soutěž v německém jazyce 2018

- napsáno 9. května 2018 v kategorii Soutěže autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-5736

Ve středu 9. 5. 2018 jsme pro žáky 9. ročníku připravili soutěž v konverzaci v německém jazyce. Zájemci si tak mohli v praxi ověřit své znalosti němčiny. Nejprve si vylosovali jedno z předem daných témat (Jahreszeiten, Urlaub und Reisen, Mein Alltag, Meine Familie, Meine Hobbys, Meine Wohnung…). Popsali obrázek související s tématem, odpovídali na otázky a sami se k tématu vyjadřovali, přičemž se projevila především jejich pohotovost a slovní zásoba.

Vítězkou soutěže se stala Marie Chovančíková, 2. místo získala Monika Strnadová a o 3. místo se podělily Veronika Lišková a Alžběta Vilímková.

Soutěžícím blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů při dalším studiu cizích jazyků.

zpráva „Konverzační soutěž v německém jazyce 2018” již byla zobrazena 322x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

PRO RODIČE BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

Na začátek školního roku svému prvňáčkovi  připravte:

• aktovku, pouzdro
  •  červenomodrou tužku, gumu, ořezávátko
  •  pastelky  PROGRESSA (malé), lepidlo, halenu do VV, hadřík
  • zásobník na písmena, tabulku na skládání písmen, plastový obal na eurofólie  A4 (s drukem)
  • 2 průhledné fólie  A4, 1 průhlednou fólii A5
  • malý ručník, plátěný ubrousek pod svačinku,
  • cvičební úbor – cvičky, bílé tričko, ponožky, kraťasy  (vše v plátěném  pytlíku a podepsané)
  • přezůvky, pytlík na přezůvky (podepsané)
  •  4 obaly A5 na sešity, 3 obaly A4 na pracovní sešity, 1obal A4 (na šířku)   -  obaly stačí  až v září

Pro vaše dítě jsme objednali: