ZŠ Gabry a Málinky Štítná nad Vláří

Štítná nad Vláří 417, okr. Zlín

KYTICE, aneb drama na prknech, co znamenají svět

- napsáno 20. května 2016 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

Letošní soutěž „K. J. Erben – Kytice“ jsme pojali poněkud netradičně.   Rozhodli jsme se totiž, že budeme tentokrát soutěžit na dramatické úrovni. Žáci se nejdříve osobně seznámili se sbírkou. Následovalo rozdělení do skupin. Každý tým si vylosoval jednu z balad. Potom již bylo vše na dětech.  

 

Na základě vybraného textu si připravovaly samy kulisy, dokonce i zmodernizovaly některé pasáže (až by se Erben divilBig grin), vybraly si ke své roli kostýmy a výkon ještě podbarvily vhodnou hudbou. Výsledkem byla nevídaná podívaná „na prknech, co znamenají svět“.

Děkuji všem žákům 8. tříd, že se do této akce zapojili s chutí a svými strhujícími divadelními výkony dokázali oživit jinak pro ně nudnou „povinnou četbu“Big grin.

                                                                    Mgr. Renata Chromíková

zpráva „KYTICE, aneb drama na prknech, co znamenají svět” již byla zobrazena 265x
zs-stitna-2015-skola-mini.jpg
tel.: 577 336 120 (kancelář)
e-mail: info@zs-stitna.cz
ID datové schránky: 4s92zng
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

Nástěnka (oznámení)

12.03.2019
Zápis žáků do 1. ročníku

se bude konat ve úterý 16. 4. 2019 od 13,30 do 16,00 v budově ZŠ. 

Informace najdete na našich stránkách ve složce:

  • Základní škola/Pro rodiče 1. ročníku 
  • Základní škola/Dokumenty ke stažení/Zápis do 1. ročníku – zákonné normy
  • Základní škola/Dokumenty ke stažení/Kritéria pro přijímání žáků do 1. třídy

Základní škola Gabry a Málinky Štítná nad Vláří, okr. Zlín, © 2005 – 2016
Informace ke správě osobních údajů a jejich ochrana (GDPR)
odběr novinek RSS, seznam odkazů na stránkách
logo-investice-do-rozvoje-vzdelavani.jpg