KYTICE, aneb drama na prknech, co znamenají svět

- napsáno 20. května 2016 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

Letošní soutěž „K. J. Erben – Kytice“ jsme pojali poněkud netradičně.   Rozhodli jsme se totiž, že budeme tentokrát soutěžit na dramatické úrovni. Žáci se nejdříve osobně seznámili se sbírkou. Následovalo rozdělení do skupin. Každý tým si vylosoval jednu z balad. Potom již bylo vše na dětech.

Na základě vybraného textu si připravovaly samy kulisy, dokonce i zmodernizovaly některé pasáže (až by se Erben divilBig grin), vybraly si ke své roli kostýmy a výkon ještě podbarvily vhodnou hudbou. Výsledkem byla nevídaná podívaná „na prknech, co znamenají svět“.

Děkuji všem žákům 8. tříd, že se do této akce zapojili s chutí a svými strhujícími divadelními výkony dokázali oživit jinak pro ně nudnou „povinnou četbu“Big grin.

Mgr. Renata Chromíková

zpráva „KYTICE, aneb drama na prknech, co znamenají svět” již byla zobrazena 256x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

05.12.2018
V rámci projektu Recyklohraní s zapojujeme do kampaně Věnuj mobil. Vysloužilé mobilní telefony můžete odevzdávat i s baterií a nabíječkou (není podmínkou) do 31. 1. 2019 do kontejneru, který je umístěn ve vestibulu školy.