ZŠ Gabry a Málinky Štítná nad Vláří

Štítná nad Vláří 417, okr. Zlín

KYTICE, aneb drama na prknech, co znamenají svět

- napsáno 20. května 2016 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

Letošní soutěž „K. J. Erben – Kytice“ jsme pojali poněkud netradičně.   Rozhodli jsme se totiž, že budeme tentokrát soutěžit na dramatické úrovni. Žáci se nejdříve osobně seznámili se sbírkou. Následovalo rozdělení do skupin. Každý tým si vylosoval jednu z balad. Potom již bylo vše na dětech.  

 

Na základě vybraného textu si připravovaly samy kulisy, dokonce i zmodernizovaly některé pasáže (až by se Erben divilBig grin), vybraly si ke své roli kostýmy a výkon ještě podbarvily vhodnou hudbou. Výsledkem byla nevídaná podívaná „na prknech, co znamenají svět“.

Děkuji všem žákům 8. tříd, že se do této akce zapojili s chutí a svými strhujícími divadelními výkony dokázali oživit jinak pro ně nudnou „povinnou četbu“Big grin.

                                                                    Mgr. Renata Chromíková

zpráva „KYTICE, aneb drama na prknech, co znamenají svět” již byla zobrazena 233x
fzs-stitna-2015-skola-mini.jpg
tel.: 577 336 120 (kancelář)
e-mail: info@zs-stitna.cz
ID datové schránky: 4s92zng
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 190 žáků, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

Nástěnka (oznámení)

29.06.2018
Na začátek školního roku svému prvňáčkovi  připravte:

  • aktovku, pouzdro
  •  červenomodrou tužku, gumu, ořezávátko
  •  pastelky  PROGRESSA ( malé),  lepidlo, halenu do VV, hadřík
  • zásobník na písmena, tabulku na skládání písmen, plastový obal na eurofólie  A4 ( s drukem), 2 průhledné fólie  A4,  1 průhlednou fólii  A5
  • malý ručník, plátěný ubrousek pod svačinku,
  • cvičební úbor – cvičky, bílé tričko, ponožky, kraťasy  (vše v plátěném  pytlíku a podepsané),
  • přezůvky, pytlík na přezůvky  ( podepsané )
  • 4 obaly A5 na sešity, 3 obaly A4 na pracovní sešity, 1 obal A4 (na šířku)  – obaly stačí  až v září

 

Pro vaše dítě do 1. třídy  jsme objednali :   

  • sešity, notýsek, archivační box, výkresy, náčrtníkový  papír, složku  barevných papírů, závěsný pytlík na lavici, 1 trojhrannou tužku, tabulku a fix, trojhrannou tužku, nůžky, kelímek na vodu, voskovky, pastelky, vodové barvy, modelovací  hmotu, štětec č. 8 a 12
  • hodnotu nad 200 Kč uhradíte v září 2018
Poslední týden v srpnu si můžete ve škole vyzvednout čip na vstup do školy a objednávky obědů. Podrobnosti upřesníme. 

Základní škola Gabry a Málinky Štítná nad Vláří, okr. Zlín, © 2005 – 2016
Informace ke správě osobních údajů a jejich ochrana (GDPR)
odběr novinek RSS, seznam odkazů na stránkách
logo-investice-do-rozvoje-vzdelavani.jpg