KYTICE, aneb drama na prknech, co znamenají svět

- napsáno 20. května 2016 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

Letošní soutěž „K. J. Erben – Kytice“ jsme pojali poněkud netradičně.   Rozhodli jsme se totiž, že budeme tentokrát soutěžit na dramatické úrovni. Žáci se nejdříve osobně seznámili se sbírkou. Následovalo rozdělení do skupin. Každý tým si vylosoval jednu z balad. Potom již bylo vše na dětech.

Na základě vybraného textu si připravovaly samy kulisy, dokonce i zmodernizovaly některé pasáže (až by se Erben divilBig grin), vybraly si ke své roli kostýmy a výkon ještě podbarvily vhodnou hudbou. Výsledkem byla nevídaná podívaná „na prknech, co znamenají svět“.

Děkuji všem žákům 8. tříd, že se do této akce zapojili s chutí a svými strhujícími divadelními výkony dokázali oživit jinak pro ně nudnou „povinnou četbu“Big grin.

Mgr. Renata Chromíková

zpráva „KYTICE, aneb drama na prknech, co znamenají svět” již byla zobrazena 248x

Od 1. 10. 2018 se zvyšuje cena stravného o 2,– Kč.