LVVK 2016 - Ski Areál Troják

- napsáno 22. února 2016 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-velka

Ve dnech 15. – 19. 2. 2016 se žáci 7. ročníku zúčastnili lyžařského kurzu. V pondělí ráno jsme se všichni sešli před školou a v sedm hodin vyrazili směr Hostýnské vrchy… Po příjezdu na místo a rychlém ubytování jsme už natěšení v plné výzbroji nastoupili na svah. Po krátkém rozdělení do výkonnostních skupin mohl začít náš výcvik. Zde musím pochválit všechny zúčastněné žáky, kteří nás každým dnem překvapovali zlepšujícími se výkony!

Náročný týden jsme si ve středu zpestřili  relaxací v bazénu a oddechovým večerním lyžováním.  Díky večerním přednáškám jsme se také zdokonalovali v lyžařské teorii (bezpečnost na svazích, lyžařská výzbroj a výstroj, typy sjezdovek atd.).  Nouze samozřejmě nebyla ani o zábavu – humorné scénky připravené našimi sedmáky ve středu nebo čtvrteční diskotéka. Nemůžu určitě zapomenout na karneval v pátek, který zde místní zažili vůbec poprvé!

No a o lyžařském umu nás žáci přesvědčili v závodech ve slalomu, který zvládli úplně všichni!!!

Velmi spokojeni jsme byli také se zázemím na svahu a skvělým ubytováním. V pátek v odpoledních hodinách jsme unaveni  a s úsměvem na tvářích dorazili zpět do Štítné nad Vláří. A právě ten úsměv snad je důkazem, že jsme strávili hezký lyžařský týden!!!

Mgr. Naděžda Hnaníčková a Mgr. Bronislav Šenkeřík

→ přejít na fotogalerii

zpráva „LVVK 2016 - Ski Areál Troják” již byla zobrazena 762x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

05.12.2018
V rámci projektu Recyklohraní s zapojujeme do kampaně Věnuj mobil. Vysloužilé mobilní telefony můžete odevzdávat i s baterií a nabíječkou (není podmínkou) do 31. 1. 2019 do kontejneru, který je umístěn ve vestibulu školy.