Máš rád přírodu 2016

- napsáno 3. května 2016 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

mas-rad-prirodu-010-330

Ve čtvrtek 28. 4. 2016 jsme pro žáky 2. a 3. třídy připravili kvíz „Máš rád přírodu?“ Nejdřív jsme si vysvětlili, proč musíme chránit přírodu a jakým způsobem. Po krátkém videu o znečišťování naší planety žáci hravě řešili na interaktivní tabuli problém s tříděním odpadu.

A protože rádi soutěží, poměřili si své znalosti v kvízu. Museli řešit úkoly ve třech oblastech: ochrana životního prostředí, lesní společenstvo a vodstvo. Obě soutěžící skupiny se snažily, společně si pomáhaly, takže výsledky byly vyrovnané. Po hodnocení a pochvale dostali soutěžící omalovánku.

Mgr. Zdenka Vargová

zpráva „Máš rád přírodu 2016” již byla zobrazena 420x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

05.12.2018
V rámci projektu Recyklohraní s zapojujeme do kampaně Věnuj mobil. Vysloužilé mobilní telefony můžete odevzdávat i s baterií a nabíječkou (není podmínkou) do 31. 1. 2019 do kontejneru, který je umístěn ve vestibulu školy.