Mykologie

- napsáno 30. května 2018 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-5957-velka

Ve středu 30. 5. 2018 navštívil naši školu pan Jaroslav Malý, zástupce České mykologické společnosti. Žáci 1. i 2. stupně se seznámili s jedlými i jedovatými houbami, dověděli se základní informace o houbách, jejich účincích na zdraví a spoustu zajímavostí. Zopakovali si, jak by se měli chovat v přírodě, jakým způsobem se správně vytahují klíšťata apod. Získali mnoho užitečných a nových informací pro praktické houbaře, které nenalezneme ani v atlasech.

zpráva „Mykologie” již byla zobrazena 141x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

05.12.2018
V rámci projektu Recyklohraní s zapojujeme do kampaně Věnuj mobil. Vysloužilé mobilní telefony můžete odevzdávat i s baterií a nabíječkou (není podmínkou) do 31. 1. 2019 do kontejneru, který je umístěn ve vestibulu školy.