ZŠ Gabry a Málinky Štítná nad Vláří

Štítná nad Vláří 417, okr. Zlín

Návštěva houslařské dílny

- napsáno 20. června 2018 v kategorii Exkurze-výlety autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-9438-velka

Mnozí žáci 2. třídy hrají na hudební nástroj, všichni rádi zpívají. A tak nás napadlo, že by bylo zajímavé vidět, jak se hudební nástroje vyrábí. Na návštěvu své dílny nás pozval pan Matúšů z Jestřabí. Těšili jsme se, protože takových dílen je v republice málo. Na exkurzi jsme se připravili už ve škole. Vyrobili jsme si sešitek, připravili tužku, abychom si mohli všechno zapsat. 

Pan Matúšů nám vysvětlil, z jakých částí se housle nebo kontrabas skládá, jaké dřevo, nástroje a pryskyřice na výrobu používá a přitom odpovídal na množství otázek. Dětem se exkurze líbila, děkujeme panu Matúšů za trpělivost a ochotu.

Pak jsme se prošli celou obcí, pozorovali jsme živočichy, rostliny a opakovali si přírodovědné učivo. Každý si průběžně zapsal, co ho zaujalo a mnozí zjistili, že mají popsaný celý sešitek. Doma podle záznamů mohou vyprávět, co všechno viděli. Spokojeně jsme se vrátili autobusem do školy.

                                   Zdenka Vargová

→ přejít na fotogalerii

zpráva „Návštěva houslařské dílny” již byla zobrazena 311x
zs-stitna-2015-skola-mini.jpg
tel.: 577 336 120 (kancelář)
e-mail: info@zs-stitna.cz
ID datové schránky: 4s92zng
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

Nástěnka (oznámení)


Základní škola Gabry a Málinky Štítná nad Vláří, okr. Zlín, © 2005 – 2016
Informace ke správě osobních údajů a jejich ochrana (GDPR)
odběr novinek RSS, seznam odkazů na stránkách
logo-investice-do-rozvoje-vzdelavani.jpg