Návštěva houslařské dílny

- napsáno 20. června 2018 v kategorii Exkurze-výlety autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-9438-velka

Mnozí žáci 2. třídy hrají na hudební nástroj, všichni rádi zpívají. A tak nás napadlo, že by bylo zajímavé vidět, jak se hudební nástroje vyrábí. Na návštěvu své dílny nás pozval pan Matúšů z Jestřabí. Těšili jsme se, protože takových dílen je v republice málo. Na exkurzi jsme se připravili už ve škole. Vyrobili jsme si sešitek, připravili tužku, abychom si mohli všechno zapsat.

Pan Matúšů nám vysvětlil, z jakých částí se housle nebo kontrabas skládá, jaké dřevo, nástroje a pryskyřice na výrobu používá a přitom odpovídal na množství otázek. Dětem se exkurze líbila, děkujeme panu Matúšů za trpělivost a ochotu.

Pak jsme se prošli celou obcí, pozorovali jsme živočichy, rostliny a opakovali si přírodovědné učivo. Každý si průběžně zapsal, co ho zaujalo a mnozí zjistili, že mají popsaný celý sešitek. Doma podle záznamů mohou vyprávět, co všechno viděli. Spokojeně jsme se vrátili autobusem do školy.

Zdenka Vargová

zpráva „Návštěva houslařské dílny” již byla zobrazena 144x

Od 1. 10. 2018 se zvyšuje cena stravného o 2,– Kč.