ZŠ Gabry a Málinky Štítná nad Vláří

Štítná nad Vláří 417, okr. Zlín

Návštěva kolegů z projektu Comenius

- napsáno 7. listopadu 2008 v kategorii Školní projekty autorem Administrátor

zs-stitna-2008-comenius-09-uvod Již druhý školní rok pracujeme na projektu Sokrates, podprogram Comenius, spolu s dalšími třemi zeměmi (Finsko, Německo, Španělsko). Ve dnech od 20. do 23. října nás navštívili kolegové z těchto tří zemí. Ze Spolkové republiky Německo přijeli dva pedagogičtí pracovníci, z Finska čtyři a stejně tak ze Španělska. Měli jsme možnost postarat se i o tři děvčata z Německa, kterých se ujaly naše žačky 9. tříd se svými rodinami (Lucie Čechová, Veronika Lišková a Kristina Růžička).

Tématem našeho projektu je:

Tradition Trough Time (vývoj tradic v běhu let).

Naše škola se věnuje velikonočním tradicím. I když právě není čas Velikonoc, snažili jsme se našim hostům ukázat formou dílniček co nejvíce. Měli možnost vyzkoušet si čtyři techniky zdobení vajíček (vyškrabávání, batikování, drátkování a barvení v cibulové slupce), dále zdobení velikonočních perníčků, pletení tatarů a výrobu velikonočních přáníček. Na stole nechyběl ani velikonoční beránek. Byli jsme překvapeni, s jakým nadšením a šikovností si vše zkoušeli a  jak se radovali ze svých vlastních výtvorů.

Čtyři dny není dlouhá doba, ale stačili jsme svou vzácnou návštěvu seznámit s chodem naší školy a se všemi pedagogickými pracovníky, provést je po třídách, dát jim možnost podívat se do vyučovacích hodin a pochválit se změnami, které jsme již ve škole uskutečnili a které nás ještě čekají.

Společně s hosty jsme navštívili paní starostku Marii Hrnčiříkovou, která je mile přivítala v zasedací síni obecního úřadu a seznámila je s historií i současností naší vesnice.

Náš projekt nese jméno Comenius (Komenský), nemohli jsme tedy vynechat ani návštěvu Muzea Jana Amose Komenského v Uherském Brodě, které určitě obohatilo nás všechny o další nové poznatky a také o krásný kulturní zážitek. Přišly nám zazpívat děti z dětského pěveckého sboru Comenius, který působí při ZUŠ v Uherském Brodě. Cestu jsme spojili s návštěvou Velehradu, Modré a Vlčnova.

K velmi obdivovaným věcem patřila naše škola i vesnice, lidové kroje, písně a tance i lidé. Počasí nám přálo, a tak jsme mohli uskutečnit i několik procházek po okolí. Naši hosté byli u vytržení nad krásou valašské krajiny. Odvezli si od nás spoustu krásných zážitků a vzpomínek.

Poděkování: Moc děkujeme těm rodičům, kteří nám umožnili přivítat naše hosty ve škole v plném počtu a seznámit se se všemi 10 zahraničními hosty osobně. V úterý 21.října o velké přestávce drželi dozory na všech chodbách a ve všech třídách místo nás. Díky za nevšední ochotu a vstřícnost výboru KPDŠ i všem konkrétním rodičům!

→ přejít na fotogalerii

zpráva „Návštěva kolegů z projektu Comenius” již byla zobrazena 1797x
zs-stitna-2015-skola-mini.jpg
tel.: 577 336 120 (kancelář)
e-mail: info@zs-stitna.cz
ID datové schránky: 4s92zng
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, někteří dojíždějí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

Nástěnka (oznámení)

13.08.2019
Školní kuchyně začne pro cizí strávníky vařit od pondělí 2. 9. 2019.

11.07.2019
PRO RODIČE BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

Na začátek školního roku svému prvňáčkovi  připravte:

 • aktovku, pouzdro
 •  červenomodrou tužku, gumu, ořezávátko
 •  pastelky  PROGRESSA (malé), lepidlo, halenu do VV, hadřík
 • zásobník na písmena, tabulku na skládání písmen, plastový obal na eurofólie  A4 (s drukem)                    
 • 2 průhledné fólie  A4, 1 průhlednou fólii A5
 • malý ručník, plátěný ubrousek pod svačinku,
 • cvičební úbor – cvičky, bílé tričko, ponožky, kraťasy  (vše v plátěném  pytlíku a podepsané)
 • přezůvky, pytlík na přezůvky (podepsané)
 •  4 obaly A5 na sešity, 3 obaly A4 na pracovní sešity, 1obal A4 (na šířku)   -  obaly stačí  až v září

 

Pro vaše dítě jsme objednali:  

 • sešity, notýsek, archivační box, výkresy, náčrtníkový papír, složku  barevných papírů, závěsný pytlík na lavici, 1 trojhrannou tužku, tabulku a fix, trojhrannou tužku, nůžky, voskovky, pastelky, vodové barvy, modelovací  hmotu, štětec č. 8 a 12
 • hodnotu nad 200 Kč uhradíte v září 2019

 


Základní škola Gabry a Málinky Štítná nad Vláří, okr. Zlín, © 2005 – 2016
Informace ke správě osobních údajů a jejich ochrana (GDPR)
odběr novinek RSS, seznam odkazů na stránkách
logo-investice-do-rozvoje-vzdelavani.jpg