Návštěva Kosenky

- napsáno 20. března 2016 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

kosenka-16-5-roc-velka

Žáci 3., 4. a 5.  ročníku navštívili v minulých Kosenku  ve Valašských Kloboukách, kde pro ně byl připraven velikonoční program.
Nejdříve si při příjemném posezení s hrníčkem dobrého bylinkového čaje poslechli, jak slavili Velikonoce naši předkové, proč se říká poslední neděli před Velikonocemi Květná a proč se na Velký pátek nesmělo prát prádlo? Jak to, že se má na Škaredou středu každý usmívat a k čemu je půst? Pak si vyzkoušeli, jak se pečou velikonoční jidášky. Zatímco jejich výtvory  pomalu kynuly ve vyhřáté peci, chlapci se pustili do pletení pomlázek z vrbového proutí a děvčata  zdobila vajíčka voskem.
Na závěr si všichni  pochutnali na krásně upečených a ještě teplých jidášcích potřených medem. Program se líbil a krásně nás naladil na Velikonoce.

Mgr. Markéta Petrů

→ přejít na fotogalerii - 3. roč.

→ přejít na fotogalerii – 4. roč.

→ přejít na fotogalerii- 5. roč.

zpráva „Návštěva Kosenky” již byla zobrazena 446x

Seznam dětí přijatých do 1. ročníku školního roku 2018/2019 najdete ZDE.

Výskyt vší

Protože se u dětí vyskytují vši, prosíme rodiče, aby dětem důkladně zkontrolovali vlasy. V případě výskytu vší ponechejte své dítě doma a důsledně používejte přípravky na vyhubení vší.