ZŠ Gabry a Málinky Štítná nad Vláří

Štítná nad Vláří 417, okr. Zlín

Návštěva Kosenky

- napsáno 20. března 2016 v kategorii Ostatní autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

kosenka-16-5-roc-velka

Žáci 3., 4. a 5.  ročníku navštívili v minulých Kosenku  ve Valašských Kloboukách, kde pro ně byl připraven velikonoční program.
Nejdříve si při příjemném posezení s hrníčkem dobrého bylinkového čaje poslechli, jak slavili Velikonoce naši předkové, proč se říká poslední neděli před Velikonocemi Květná a proč se na Velký pátek nesmělo prát prádlo? Jak to, že se má na Škaredou středu každý usmívat a k čemu je půst? Pak si vyzkoušeli, jak se pečou velikonoční jidášky. Zatímco jejich výtvory  pomalu kynuly ve vyhřáté peci, chlapci se pustili do pletení pomlázek z vrbového proutí a děvčata  zdobila vajíčka voskem.
Na závěr si všichni  pochutnali na krásně upečených a ještě teplých jidášcích potřených medem. Program se líbil a krásně nás naladil na Velikonoce.

                                                     Mgr. Markéta Petrů

→ přejít na fotogalerii - 3. roč.

→ přejít na fotogalerii – 4. roč.

→ přejít na fotogalerii- 5. roč.

 

zpráva „Návštěva Kosenky” již byla zobrazena 572x
zs-stitna-2015-skola-mini.jpg
tel.: 577 336 120 (kancelář)
e-mail: info@zs-stitna.cz
ID datové schránky: 4s92zng
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

Nástěnka (oznámení)

05.12.2018
V rámci projektu Recyklohraní s zapojujeme do kampaně Věnuj mobil. Vysloužilé mobilní telefony můžete odevzdávat i s baterií a nabíječkou (není podmínkou) do 31. 1. 2019 do kontejneru, který je umístěn ve vestibulu školy. 


Základní škola Gabry a Málinky Štítná nad Vláří, okr. Zlín, © 2005 – 2016
Informace ke správě osobních údajů a jejich ochrana (GDPR)
odběr novinek RSS, seznam odkazů na stránkách
logo-investice-do-rozvoje-vzdelavani.jpg