Nicholas WINTON – Síla lidskosti

- napsáno 12. října 2017 v kategorii autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

Dne 12. 10. 2017 se žáci 8. a 9. tříd zúčastnili v KD v Brumově promítání filmu z roku 2002 „Nicholas WINTON – Síla lidskosti“. Děti zhlédly mezinárodně oceňovaný hraný dokument o britském úředníkovi, který do celosvětového povědomí vstoupil tím, že zachránil 669 českých dětí před blížící se 2. světovou válkou.  Dokumentární film režiséra Mateje Mináče (Slovák) nám byl představen  jeho dramaturgem p. Zdeňkem Tulisem. Po promítání následoval čas pro dotazy. Žáci obou tříd byli Wintonovým příběhem osloveni.

Mgr. Renata Chromíková

zpráva „Nicholas WINTON – Síla lidskosti” již byla zobrazena 151x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

05.12.2018
V rámci projektu Recyklohraní s zapojujeme do kampaně Věnuj mobil. Vysloužilé mobilní telefony můžete odevzdávat i s baterií a nabíječkou (není podmínkou) do 31. 1. 2019 do kontejneru, který je umístěn ve vestibulu školy.