Nová počítačová učebna

- napsáno 27. dubna 2015 v kategorii autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

hp-pavilion-x360

V měsíci dubnu byla na naší škole uvedena do provozu nová počítačová učebna, která je vybavena osmnácti konvertibilními tablety HP Pavilion x-360 s úhlopříčkou 11,6“. Konvertibilní tablet je zařízení, které je možné využívat jako klasický notebook i jako tablet.

ICT koordinátorka školy na nové tablety s operačním systémem Windows 8 naistalovala všechny výukové programy, které naše škola vlastní, ale postupně se na tabletech začnou využívat i výukové aplikace z Windows Store. Učebna je primárně určena k výuce na 1. stupni, ale mohou ji využívat i žáci a učitelé 2. stupně, protože frekvence využívání ICT na 2. stupni je velká a stávající učebna nestačí potřeby výuky 2. stupně pokrýt. Výhodou této učebny oproti klasické počítačové učebně je mobilita, protože zařízení si mohou učitelé i žáci přenášet a pracovat s nimi i v kmenových třídách, případně v učebnách vybavených dataprojektory nebo interaktivními tabulemi. Finanční prostředky (225 000 Kč) na zakoupení tabletů jsme získali z projektu Dotkněte se inovací (CZ.1.07/1.3.00/51.0024), který je spolufinancován státním rozpočtem ČR a ESF.

va Trávníčková

zpráva „Nová počítačová učebna” již byla zobrazena 285x

Výskyt vší

Protože se u dětí vyskytují vši, prosíme rodiče, aby dětem důkladně zkontrolovali vlasy. V případě výskytu vší ponechejte své dítě doma a důsledně používejte přípravky na vyhubení vší.

Zápis žáků do 1. ročníku

se bude konat ve čtvrtek 19. 4. 2018 od 13,30 do 16,00 v budově ZŠ.

Informace najdete na našich stránkách ve složce:

• Základní škola/Pro rodiče 1. ročníku
  • Základní škola/Dokumenty ke stažení/Zápis do 1. ročníku – zákonné normy