ZŠ Gabry a Málinky Štítná nad Vláří

Štítná nad Vláří 417, okr. Zlín

Nová počítačová učebna

- napsáno 27. dubna 2015 v kategorii autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

hp-pavilion-x360

V měsíci dubnu byla na naší škole uvedena do provozu nová počítačová učebna, která je vybavena osmnácti konvertibilními tablety HP Pavilion x-360 s úhlopříčkou 11,6“. Konvertibilní tablet je zařízení, které je možné využívat jako klasický notebook i jako tablet. 

ICT koordinátorka školy na nové tablety s operačním systémem Windows 8 naistalovala všechny výukové programy, které naše škola vlastní, ale postupně se na tabletech začnou využívat i výukové aplikace z Windows Store. Učebna je primárně určena k výuce na 1. stupni, ale mohou ji využívat i žáci a učitelé 2. stupně, protože frekvence využívání ICT na 2. stupni je velká a stávající učebna nestačí potřeby výuky 2. stupně pokrýt. Výhodou této učebny oproti klasické počítačové učebně je mobilita, protože zařízení si mohou učitelé i žáci přenášet a pracovat s nimi i v kmenových třídách, případně v učebnách vybavených dataprojektory nebo interaktivními tabulemi. Finanční prostředky (225 000 Kč) na zakoupení tabletů jsme získali z projektu Dotkněte se inovací (CZ.1.07/1.3.00/51.0024), který je spolufinancován státním rozpočtem ČR a ESF.

                                                             va Trávníčková

→ přejít na fotogalerii

zpráva „Nová počítačová učebna” již byla zobrazena 342x
zs-stitna-2015-skola-mini.jpg
tel.: 577 336 120 (kancelář)
e-mail: info@zs-stitna.cz
ID datové schránky: 4s92zng
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

Nástěnka (oznámení)


Základní škola Gabry a Málinky Štítná nad Vláří, okr. Zlín, © 2005 – 2016
Informace ke správě osobních údajů a jejich ochrana (GDPR)
odběr novinek RSS, seznam odkazů na stránkách
logo-investice-do-rozvoje-vzdelavani.jpg