Nová počítačová učebna

- napsáno 27. dubna 2015 v kategorii autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

hp-pavilion-x360

V měsíci dubnu byla na naší škole uvedena do provozu nová počítačová učebna, která je vybavena osmnácti konvertibilními tablety HP Pavilion x-360 s úhlopříčkou 11,6“. Konvertibilní tablet je zařízení, které je možné využívat jako klasický notebook i jako tablet.

ICT koordinátorka školy na nové tablety s operačním systémem Windows 8 naistalovala všechny výukové programy, které naše škola vlastní, ale postupně se na tabletech začnou využívat i výukové aplikace z Windows Store. Učebna je primárně určena k výuce na 1. stupni, ale mohou ji využívat i žáci a učitelé 2. stupně, protože frekvence využívání ICT na 2. stupni je velká a stávající učebna nestačí potřeby výuky 2. stupně pokrýt. Výhodou této učebny oproti klasické počítačové učebně je mobilita, protože zařízení si mohou učitelé i žáci přenášet a pracovat s nimi i v kmenových třídách, případně v učebnách vybavených dataprojektory nebo interaktivními tabulemi. Finanční prostředky (225 000 Kč) na zakoupení tabletů jsme získali z projektu Dotkněte se inovací (CZ.1.07/1.3.00/51.0024), který je spolufinancován státním rozpočtem ČR a ESF.

va Trávníčková

zpráva „Nová počítačová učebna” již byla zobrazena 334x

05.11.2018
Dny řemesel

Dne 15. 11. 2018 proběhne ve vybraných provozovnách ve Valašských Kloboukách, Vlachovicích a v Brumově-Bylnici od 13 do 16 hodin Den otevřených dveří. Akce je určena pro žáky 8. a 9. ročníků, kteří se i se svými rodiči mohou přesvědčit, že řemeslo je jednou z možností, jak se v budoucnu uplatnit.

Pozvánka – Dny řemesel