O zlatý klíč k brumovského hradu 2016

- napsáno 6. května 2016 v kategorii autorem Mgr. Jitka Tkadlecová

img-8152-velka

Ve středu 4. 5. 2016 se jako každoročně zúčastnili žáci 7. ročníku soutěže „O zlatý klíč k brumovskému hradu“. Letošní jubilejní ročník se nesl v duchu 700. výročí narození Karla IV. Na deseti stanovištích si žáci prověřili nejen své znalosti z období vlády Karla IV., ale i různé dovednosti – např. střelbu z luku.

Čekání na vyhlášení výsledků zpříjemnilo vystoupení skupiny historického šermu VALMONT. Naše družstvo (Veronika Lišková, Alžběta Vilímková, David Struhař a Filip Strnad) se umístilo na 6. místě. Děkujeme soutěžícím za poctivý přístup, soutěživého ducha a gratulujeme k hezkému umístění.

Iva Orlová

zpráva „O zlatý klíč k brumovského hradu 2016” již byla zobrazena 663x
Naše Základní škola Gabry a Málinky leží v údolí CHKO Bílých Karpat na jihovýchodě Moravy ve Zlínském kraji. Škola disponuje školní jídelnou, družinou, zahradou i velkým sportovním areálem. Základní školu navštěvuje více než 180 žáků, některé dojíždí z okolních vesnic. Poprvé se ve škole začalo vyučovat v roce 1973, historie vzdělávání v obci Štítná se však píše již od roku 1787.

05.12.2018
V rámci projektu Recyklohraní s zapojujeme do kampaně Věnuj mobil. Vysloužilé mobilní telefony můžete odevzdávat i s baterií a nabíječkou (není podmínkou) do 31. 1. 2019 do kontejneru, který je umístěn ve vestibulu školy.